UDOSTĘPNIJ

Jarosław Kaczyński zadeklarował w rozmowie z zachodnimi mediami, że nie ma możliwości, by Polska zmieniła swoje stanowisko w sprawie przyjmowania imigrantów. 

Lider PiS przekonuje, że decyzja jego rządu jest motywowana przede wszystkim „agresją imigrantów, w szczególności w stosunku do kobiet”.

– Czujemy presję, ale się nie ugniemy. Kwestia ta to decyzje podjęte przez Angelę Merkel. Może za zaproszeniem wszystkich migrantów, by przyjechali do Europy, bez konsultacji z europejskimi partnerami, stało przekonanie o korzyściach dla niemieckiej gospodarki. To fałszywa idea – mówił lider PiS.

Unijne państwa wciąż naciskają, by Polska przyjęła imigrantów i tym samym odciążyła te kraje, które zdecydowały się udzielić azylu uchodźcom z Bliskiego Wschodu i Afryki. Wydaje się jednak, że nie ma możliwości, by rząd zmienił stanowisko. PiS nadal podnosi argument, że Polska ponosi koszty imigracji uchodźców z Ukrainy i dlatego nie będzie w stanie udzielić azylu innym przybyszom.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIgrzyska sportowe Gay Games. „Liczba Polaków na tej imprezie śmieszy”
Następny artykułOdkryto nową planetę w Układzie Słonecznym
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również