UDOSTĘPNIJ

Kiedy Andrzej Duda zapowiedział, że zawetuje ustawy o Sądzie Najwyższym i KRS, w Polsce zawrzało. Oczywiście w tamtym momencie wszystkich interesowały najbardziej losy polskiego sądownictwa. Jednak gdy emocje już opadły jak po wielkiej bitwie kurz, zaczęto sobie zadawać inne pytanie – czy Prezydent Duda może liczyć na poparcie PiS w następnych wyborach prezydenckich?

To problem, który spędzał sen z powiek zarówno samemu Dudzie, jak i Jarosławowi Kaczyńskiemu. Prezes nie wie bowiem, czy powinien poprzeć urzędującego prezydenta i jednocześnie podważyć własną pozycję w partii, czy też poszukać nowego, mniej popularnego choć bardziej lojalnego kandydata.

Okazuje się jednak, że jeśli ktoś powinien się martwić zaistniałą sytuacją, to z pewnością nie Andrzej Duda. Prezydent znalazł już bowiem nowe ugrupowanie, które z radością poprze go w wyborach prezydenckich.

Potężni sojusznicy

Już od czasu „bitwy o sądownictwo” trzecia siła w parlamencie, ruch Kukiz ’15 zaznacza, że retoryka głowy państwa jest zbliżona do ich własnej. Co więcej, Marek Jakubiak, jeden z liderów Kukiz ’15 oficjalnie przyznał, że klub z chęcią wesprze obecnego Prezydenta nie tylko w medialnych wypowiedziach, ale i w wyborach.

To całkiem prawdopodobne, że Kukiz’15 poprze Andrzeja Dudę w następnych wyborach prezydenckich – przyznał wprost Marek Jakubiak.

– Z całą pewnością prezydent ma ostatnio retorykę bardzo podobną do retoryki Pawła Kukiza i jego ugrupowania – dodał.

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy


Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również