UDOSTĘPNIJ
Okładka najnowszego "Financial Times", fot. ft.com

Jarosław Kaczyński w rozmowie z „Financial Times” oświadczył, że na wprowadzenie w życie wszystkich obietnic wyborczych, które określano mianem „dobrej zmiany”, jego formacja potrzebuje dwóch kadencji. 

„Financial Times” poświęcił prezesowi Prawa i Sprawiedliwości sporo miejsca gdzie m.in. nakreśla jego sylwetkę jako tego, który mianuje aktualnie rządzących w Polsce tj. premiera, prezydenta i ministrów, a także jako tego, który steruje polską polityką.

Artykuł o Kaczyńskim dopełnia przeprowadzony z nim wywiad, w którym oświadczył m.in. że jego formacja potrzebuje ośmiu lat na wprowadzenie „dobrej zmiany”.

 – Aby uczynić Polskę inną i lepszą, wprowadzić dobrą zmianę, którą obiecaliśmy, będziemy potrzebowali ośmiu lat, dwóch kadencji w parlamencie – powiedział Kaczyński.

Kaczyński pytany o kontrowersje, wywołane w krajach zachodnich przez decyzje jego rządu oraz o krytykę ze strony Komisji Europejskiej, przekonuje, że to co się dzieje aktualnie w Polsce to nie „rewolucja” a „reformacja”.

 – Chcemy to zmieniać krok po kroku, to nie rewolucja, ale reformacja. Jest bardzo wiele spraw, które wymagają naprawy, a z natury zmiany wynika, że może się ona kończyć konfliktem – mówi prezes PiS.

Prezes partii rządzącej stwierdził również, że sytuacja w Polsce jest bardzo zła.

 – Establishment w tym kraju twierdzi, że wszystko jest OK, ale nic nie jest OK, jest radykalnie nie OK – oznajmił Kaczyński.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:


bh, źródło: financial times / money / tokfm

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSondaż: 51 proc. Polaków nie widzi sensu w manifestacjach KOD
Następny artykułSchetynie puściły nerwy. Szarpnął za kamerę vlogera (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również