UDOSTĘPNIJ

Jarosław Kaczyński przekonuje, że Platforma Obywatelska specjalnie prowadzi politykę, która ma spowodować kryzys po wyborach. Lider PiS obawia się, że nie będzie pieniędzy na wypłaty w przemyśle wydobywczym. Tymczasem premier Kopacz twierdzi, że Jarosław Kaczyński jedynie straszy górników. 

Kaczyński zakłada, że jesienią władza się zmieni, będzie nowy rząd, a Platforma Obywatelska zdaje sobie z tego sprawę i w ten sposób próbuje zastawić pułapkę na PiS. Ma to być przemyślany plan, którego realizacja poważnie uderzy w górników i nową władzę. Dlatego lider PiS zdecydował się poinformować Polaków o rzekomym stanie rzeczy.

– W przemyśle wydobywczym, w kopalniach węgla i wielkich spółkach, jest dzisiaj taka sytuacja, i to jest sytuacja tworzona w sposób przemyślany, iż grozi, że przy końcu roku – a więc prawdopodobnie przy nowym rządzie – będzie bardzo poważny kryzys, który może doprowadzić do tego, że nie będzie pieniędzy na wypłaty” -mówił Jarosław Kaczyński podczas konferencji prasowej w Warszawie.

Tymczasem premier Kopacz nie zgadza się z zarzutami i twierdzi, że górnikom został przedstawiony bardzo kompleksowy plan. Zarzuca, że to PiS sprzeciwiało się projektom, które miały uratować polskie kopalnie.

„I o ile mnie pamięć nie myli, to właśnie pan prezes Kaczyński mówił w swoim exposé, że trzeba już myśleć o tym, by budować elektrownie jądrowe, zapominając, że mamy taki wielki skarb jak węgiel, na którym opiera się nasze bezpieczeństwo energetyczne” – skomentowała Kopacz.

„Pan Kaczyński niech dziś nie straszy górników; dziś jest czas, by ponad politycznie pomagać tym górnikom, tym kopalniom, w myśl tego prawa, którego oczywiście PiS nie chciało, ale które jest i obowiązuje” – dodała.

Polecamy subskrybować kanał Pikio TV na Youtube co można zrobić pod tym LINKIEM

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPodwyżki dla urzędników. Dostaną kilkanaście razy więcej niż emeryci
Następny artykułOrzeł wypchany uderza z furią
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również