UDOSTĘPNIJ

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia ukazał się świąteczny wywiad z Jarosławem Kaczyńskim. Lider PiS twierdzi, że ewentualna koalicja jest możliwa jedynie z KNP.

Prezes PiS uważa również, że obecnie nie jest „numerem jeden w partii”, gdyż na eksponowanego lidera wyrósł Andrzej Duda.

Zaznaczył, że formalnie pozostaje prezesem partii, aczkolwiek w najbliższych miesiącach formacja będzie promować przede wszystkim Andrzeja Dudę, kandydata PiS na prezydenta Polski. Prezes ma zaś niejako odsunąć się w cień.

Prezes PiS dodał również, że wybory zostały sfałszowane, ale kolejne mogą już „zmienić rzeczywistość”. Według Kaczyńskiego wystarczy, że obywatele będą zabiegać o przeprowadzenie uczciwych wyborów. Podkreślił, że wierzy, iż Bóg będzie litościwy dla Polski i będą to ostatnie święta za rządów PO.

Okazuje się, że PiS rozważa wejście w koalicję jedynie z KNP, choć szansa na taki sojusz jest niewielka. Głównym problemem ma być nastawienie działaczy partii Janusza Korwin-Mikkego. Ten z kolei, wielokrotnie podkreślał, że wejdzie w koalicję z każdym kto spełni część jego postulatów.

? Nie wiem, jak wygląda powszechne nastawienie w tej partii, której działacze krzyczą na wiecach ?PiS, PO: jedno zło? ? powiedział.

źródło: natemat.pl

fot. Wprost

 

22 KOMENTARZY

 1. Problem kryję się w tym, że ludzie nie dostrzegają podziału(Nawiasem omawianego na studiach) na: reakcje, konserwatystów, reformatorów i rewolucjonistów. Podział moim zdaniem dość skuteczny, i uważam, że KNP jest bliższy tych pierwszych, PiS drugich. Dla reakcji zawsze, konserwatyści to będą "lewaki" bo nie nawołują do powrotu do czasów "dobrych", tylko spowolnienia zmian, wiele z nich uznają (Na naszym gruncie, ubezpieczenia, emerytury państwowe itd.). I Ci i Ci wychodzą z założenia, że coś idzie ku gorszemu, ale gdy przychodzi się dogadać, to są trudności (Przykład? Np. Gdy we Francji miano restaurować monarchie po II cesarstwie i się okazało, że na ostrzu noża stanęła flaga… Bardzo reakcyjny kandydat stwierdził, że albo biała, albo nie zgadza się na nic). Problem w tym, że powrót do przeszłości nie zawsze jest możliwy, a awantury kto jest prawicą a kto jest lewicą, lepiej byłoby zastąpić pytaniem czy przypadkiem w Polsce nie mamy partii reakcyjnej(To słowo źle się kojarzy przez czasy komuny, gdzie używano go w chamskich i bezpodstawnych atakach na AK) i partii konserwatywnej. Które mogą się dogadać, bo zarówno konserwatyzm jak i doktryny reakcyjne wychodzą z pewnego pesymizmu wobec zmian.

 2. Problem kryję się w tym, że ludzie nie dostrzegają podziału(Nawiasem omawianego na studiach) na: reakcje, konserwatystów, reformatorów i rewolucjonistów. Podział moim zdaniem dość skuteczny, i uważam, że KNP jest bliższy tych pierwszych, PiS drugich. Dla reakcji zawsze, konserwatyści to będą "lewaki" bo nie nawołują do powrotu do czasów "dobrych", tylko spowolnienia zmian, wiele z nich uznają (Na naszym gruncie, ubezpieczenia, emerytury państwowe itd.). I Ci i Ci wychodzą z założenia, że coś idzie ku gorszemu, ale gdy przychodzi się dogadać, to są trudności (Przykład? Np. Gdy we Francji miano restaurować monarchie po II cesarstwie i się okazało, że na ostrzu noża stanęła flaga… Bardzo reakcyjny kandydat stwierdził, że albo biała, albo nie zgadza się na nic). Problem w tym, że powrót do przeszłości nie zawsze jest możliwy, a awantury kto jest prawicą a kto jest lewicą, lepiej byłoby zastąpić pytaniem czy przypadkiem w Polsce nie mamy partii reakcyjnej(To słowo źle się kojarzy przez czasy komuny, gdzie używano go w chamskich i bezpodstawnych atakach na AK) i partii konserwatywnej. Które mogą się dogadać, bo zarówno konserwatyzm jak i doktryny reakcyjne wychodzą z pewnego pesymizmu wobec zmian.

 3. Sory że tak wyjadę ale przeczytałem początek i od razu mnie odrzuciło trochę…
  PiS jest bliższy reformatorom? Przecież oni nie chcą nic wielkiego zmienić, oni twierdzą że np. ZUS i NFZ wymagają tylko lekkich zmian ale ogólnie jest ok. Gdyby na zabieg w szpitalu czekało się tydzień a emerytura była by wypłacana z opóźnieniem to wymagane były by lekkie reformy ale w tym momencie trzeba zrobić coś nowego by postawić ten system na nogi i niestety PiS tego nie zrobi, chociażby dlatego KNP jest lepszym wyborem.

 4. Sory że tak wyjadę ale przeczytałem początek i od razu mnie odrzuciło trochę…
  PiS jest bliższy reformatorom? Przecież oni nie chcą nic wielkiego zmienić, oni twierdzą że np. ZUS i NFZ wymagają tylko lekkich zmian ale ogólnie jest ok. Gdyby na zabieg w szpitalu czekało się tydzień a emerytura była by wypłacana z opóźnieniem to wymagane były by lekkie reformy ale w tym momencie trzeba zrobić coś nowego by postawić ten system na nogi i niestety PiS tego nie zrobi, chociażby dlatego KNP jest lepszym wyborem.

 5. pozostając w tym duchu to postulaty konserwatystów można zredagować jako:
  – "zadłużać się/ pozwolić się wasalizować (Brukseli, Waszyngtonowi, Moskwie,..)/ laicyzować kraj/ itp. itd. WOLNIEJ!" – jeśli komuś brzmi to sensownie to niech skonsultuje się z historykiem lub ekonomistą (byle nie keynesistowskim) ^^

  KNP jest z całą pewnością partią reakcyjną – reaguje na "postępy demokracji", której głównym owocem jest socjalizm i solidaryzm (przymusowy, pod groźbą kar wymierzonych przez sądy). PiS natomiast nic nie chce konserwować – PiS ogranicza się do tego, że nie prowadzi otwartej walki z Kościołem. Ta zakamuflowana to m.in. utrzymywanie państwowych małżeństw, czy przymusowe lekcje religii – wielokrotnie zniechęcające do samodzielnej nauki i 'zwalniające' rodziców z domowej (to dotyczy już wszystkich przedmiotów) nauki z dziećmi, która mogłaby konserwować władzę rodzicielską. Rzecz w tym, że PiS nie chce silnej władzy rodzicielskiej. Nie chce też wolności obywatela, bo nie szanuje wolnej woli obywatela, nawet gdy ten chce się otruć w ciężkiej chorobie, czy odstrzelić celem skrócenia cierpień np. po wypadku.

  Dwie zalety PiS-u to natomiast wolniejsze rozkradanie kraju dające czas na wykształcenie przyszłych wyborców libertariańskich partii reakcyjnych w zakresie podstaw ekonomii, politologii, cybernetyki społecznej i wojny informacyjnej.

  Przy okazji jeżeli przyszło mi już pisać o "reakcji" to można przesadnie powiedzieć, że każdy kto krzywi się na dźwięk tego słowa ma w sobie coś z członka NSDAP – patrzcie np. na ich 3 wers ich przyśpiewki! https://pl.wikipedia.org/wiki/Horst-Wessel-Lied – NIE idźcie tą drogą

 6. Priorytetem zaznaczał PRIORYTETEM jest obalenie układu okraglostowego – odsunięcie od władzy szkodników Naszego ukochanego Narodu. Dla takich celów i w koalicje z Pisem można pójść , chodzby tylko po to żeby ich wyborców na prawdziwa prawicę ściągnąć. Niemniej jednak najchętniej bym widział w rządzie KNP , i Ruch Narodowy. To są partie które wspólnie poprawia życie w tym kraju i będzie jakąś przyszłość. PiS przyszłości nie gwarantuje z tegoż to wzgledu ze zadpuzac się lubi jak każda socjalistyczna partia!!

 7. Hymn NSDAP, nie ma tu tak wiele do rzeczy, to bardziej komuniści się pod tym względem zasłużyli. Reakcja to było chyba jedno z ulubionych słów, ich nowomowy. Nie twierdzę, też, że reakcja jest zła. Po prostu spory między reakcjonistami a konserwatystami, którzy są prawicą, robią się śmieszne. Nie powiedziałbym, aby konserwatyści byli bliscy reformatorom. Przemysław, właśnie patrzysz na to przez pryzmat zwolennika partii reakcyjnej (nie twierdzę, że reakcja jest zła. Ale nie uważam też, żeby powrót do "Złotych czasów" był możliwy, pewne zmiany zostały wprowadzone i ciężko je odwrócić. Można próbować, ale nawet Ludwik XVIII obejmując tron, wiedział, że musi zaakceptować wiele zdobyczy rewolucji i bronić tego co może. Jego następca, nie był taki mądry), a dla takich każda niereakcyjna partia będzie postępowa. Jeżeli, jedni nawołują do powolnych zmian, drudzy do przyśpieszenia ich tempa a jeszcze inni, że wszystko może być wspaniałe już dziś wystarczy tylko przeprowadzić jakąś rewolucję, to jasne, że reakcja jest tu na drugim biegunie, bo ta nawołuje, żeby wracać do dobrych czasów.

 8. Jaruś jakie okularki se dojebał :v
  Jeszcze jakiś czas temu mówiono o jakimś tam sojuszu który nie wypalił i pomysł znów wraca?
  Sojusz KNP z socjalistami którzy nie potrzebnie się rzucają z szabelką na rosję. Aham :v
  I jeszcze ta część komentarzy tutaj… ale pierdolenie.

 9. Jaruś jakie okularki se dojebał :v
  Jeszcze jakiś czas temu mówiono o jakimś tam sojuszu który nie wypalił i pomysł znów wraca?
  Sojusz KNP z socjalistami którzy nie potrzebnie się rzucają z szabelką na rosję. Aham :v
  I jeszcze ta część komentarzy tutaj… ale pierdolenie.

 10. Arkadiusz Maślij Nasze media gdy władza chce zmienić konstytucje (nawet w takiej sprawie, warto pamiętać jednak, że do tej pory mieliśmy jedynie 2 zmiany. A konstytucje mamy od 97 roku) mówią o sałatce pani Pawłowicz. Więc , czego się spodziewasz? xD

 11. Arkadiusz Maślij Nasze media gdy władza chce zmienić konstytucje (nawet w takiej sprawie, warto pamiętać jednak, że do tej pory mieliśmy jedynie 2 zmiany. A konstytucje mamy od 97 roku) mówią o sałatce pani Pawłowicz. Więc , czego się spodziewasz? xD

 12. Andrzej Pilitowski Nie musisz mi mówić ;) Siedzę w tym głęboko. Mam nadzieję, że uda nam się zdobyć chociaż kilka mandatów w przyszłych parlamentarnych… Inaczej gówno wielkie się zmieni…

 13. "NIe wiem czy jest to prawda, ale to już śmieszy xD . Ps. jestem z Korwinem :D" Mocne… Dzieciaku zajmij się lepiej nauką, bajeczki idź pooglądać bo o polityce to g*** możesz wiedzieć. Typowy wyznawca Korwina – 15-letni dzieciak udający nie wiadomo kogo i nie wiadomo po co.

 14. Niech wyznaje Korwina. Ja to robię nieświadomie od 12 roku życia, ale dopiero w wieku 14 lat dotarło do mnie jak postępować. A tak przez 6 lat byłem "typowym wyznawcą korwinizmu". Jeśli uda mu się przekonać chociaż jednego dorosłego ze swoich kręgów, to przyczyni on się sprawie bardziej niż może sobie wyobrazić.

 15. Krzysztof Kwiatkowski nie wiem jak co, ale Twoje nazwisko "Kwiatkowski" mnie odstrasza do Ciebie xD. Co do mojego pierwszego komentarza, napisałem to z dystansem i humorem, ale widzę tutaj osoby takie jak Ty które nie myślą… :/ A i zdjęcie profilowe – zrobione 2-3 lata temu, i znalazłem je na starym iPhone. Idź już lewakować gdzie indziej :)
  #pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ