UDOSTĘPNIJ
fot. flickr / Piotr Drabik / wikimedia / Tobias "ToMar" Maier

Lider obozu władzy, Jarosław Kaczyński zdradza w swojej autobiografii, że od początku jego politycznej kariery przynajmniej trzy razy próbowano go zabić.

W autobiografii „Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC”, Jarosław Kaczyński opowiada o swoim życiu aż do roku 2001, kiedy powstało Prawo i Sprawiedliwość. Oprócz wspomnień związanych głównie z pracą zawodową i polityką, lider obozu władzy zdradza także niektóre szczegóły ze swojego życia prywatnego.

ZOBACZ TAKŻE – Kaczyński ujawnia: Kiedyś chodził z nią na randki, dzisiaj toczą spór polityczny

Prezes Prawa i Sprawiedliwości ujawnia w swojej książce m.in. to, że przynajmniej trzy razy od początku jego politycznej kariery chciano go zabić.

 – Ciągle mieliśmy telefony o bombach. Trzeba było podejmować decyzje, że mimo ostrzeżeń nie wychodzimy, nie przerywamy spotkania. W drzwiach wewnątrz budynku – a cały budynek był wypełniony ludźmi – znaleziono ampułki z gazem binarnym. Tak usytuowane, że gdyby drzwi zamknięto, zostałyby zmiażdżone. Wtedy połączone substancje zaczęłyby gwałtownie dymić. Nieunikniona stałaby się panika i bez wątpienia tragiczne skutki – pisze w swojej autobiografii Kaczyński.

Kolejnym razem próbowano doprowadzić do wypadku jego samochodu, który miał ulec „awarii” przypominającej tą, która wydarzyła się niedawno z samochodem prezydenta Andrzeja Dudy.

 – Wypadek i to ciężki jest w takiej sytuacji gwarantowany. Sprawa była później przedmiotem śledztwa, które oczywiście skończyło się na niczym – przekonuje prezes PiS dając do zrozumienia, że ówczesne władze zatuszowały całą sprawę.

Następna próba zabójstwa Kaczyńskiego miała mieć miejsce kilka lat po incydencie z jego samochodem. Tym razem również próbowano – jak przekonuje – sfingować wypadek. Ktoś miał poluzować śruby w kołach samochodu Kaczyńskiego, który dachował. Nic się wówczas Kaczyńskiemu nie stało i wyszedł z wypadku jedynie z lekkimi obrażeniami.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

bh, źródło: „Porozumienie przeciw monowładzy. Z dziejów PC”

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułObama na oczach całego świata atakuje działania polskich władz
Następny artykułPonad 1,1 mln złotych dla ojca Rydzyka. Jego organizacje wygrywają rządowe konkursy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również