UDOSTĘPNIJ
Fot. Flickr (humberpike) - Wikimedia Commons (AAR Gambit)

Para książęca Cambridge podczas pobytu w Polsce odwiedzi nie tylko Warszawę, ale także i Gdańsk, w którym zwiedzi Europejskie Centrum Solidarności. Podczas tej wizyty towarzyszyć im będzie Lech Wałęsa, o czym sam poinformował media. Dla polityków PiS, którzy przyjazd Williama i Kate traktują jak wyjątkowy sukces, bez wątpienia jest to wizerunkowy cios.

– Od dawna byliśmy umówieni. Wszystko jest już chyba dopięte na ostatni guzik, żeby godnie ich tu przyjąć. Wiem już, o czym będę z nimi rozmawiał, ale do tańca trzeba dwojga – powiedział Wałęsa w rozmowie z dziennikarzami TVN24. Wspólnie z członkami brytyjskiej rodziny królewskiej odwiedzi on wystawę prezentującą historię Solidarności oraz innych ruchów opozycyjnych, których działania doprowadziły do przemian politycznych w Europie Środkowo-Wschodniej.

Tuż po obejrzeniu ekspozycji, Lech Wałęsa razem z Williamem i Kate przejdą przez historyczną Bramę Stoczni. Oprócz tego para złoży wieniec pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców.

Politycy PiS niezmiennie chwalą się zaplanowaną w czasie ich rządów wizytą członków brytyjskiej rodziny królewskiej w Polsce. Na pewno nie ucieszy ich jednak fakt, że zdecydowali się oni na spotkanie nie tylko z obecnym prezydentem Andrzejem Dudą, ale także coraz częściej atakowanym przez partię rządzącą Lechem Wałęsą. Czas pokaże, jak oficjalnie odniosą się do planów wyczekiwanych gości.

 

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również