UDOSTĘPNIJ

Marta Kaczyńska skomentowała prace sejmu nad projektami ustaw, które trafiły ostatnio do sejmu. Chociaż twierdzi, że nie pochodzą one od kierownictwa PiS, to przegłosowanie ich będzie „okrutnym rozwiązaniem”.

Chodzi tutaj o projekt ustawy zaostrzający przepisy aborcyjne oraz ten, który ogranicza przeprowadzanie procedury in vitro.

– Znaczna część mediów twierdzi, że nastąpiło to z woli kierownictwa PiS. Informacje te nie mają związku z rzeczywistością – tłumaczy Kaczyńska. Jej zdaniem stoi za nimi ruch Kukiz ’15 oraz organizacje pozarządowe.

– Wprowadzenie całkowitego zakazu przerywania ciąży to rozwiązanie iluzoryczne, skazujące wiele kobiet na aborcyjne podziemie, a także nierzadko sprowadzające bezpośrednie niebezpieczeństwo dla ich zdrowia i życia, co w przypadku matek mających już dzieci należy uznać za rozwiązanie zwyczajnie okrutne wobec rodzin – krytykuje popierany przez PiS projekt Kaczyńska.

– Córka Lecha i Marii Kaczyński odniosła się też do projektu ustawy ograniczającego możliwości wykonywania procedury in vitro. Ograniczenie możliwości dokonywania zabiegów in vitro uznać należy za przejaw swego rodzaju hipokryzji […] nie można mieć złudzeń, że w obliczu ogólnoświatowych tendencji […] starzejące się społeczeństwo nie może rezygnować ze wspomnianych rozwiązań medycznych – tłumaczy.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również