UDOSTĘPNIJ

To wiadomość z ostatniej chwili. Wiadomo już dokładnie, jak będą wyglądały pomniki ofiar katastrofy smoleńskiej i gdzie staną. Zwolennicy PiS cieszą się, że ofiary tragedii będą w końcu miały swoje upamiętnienie w przestrzeni publicznej.

W końcu komitet budowy pomników smoleńskich ujawnił, jak będą wyglądały monumenty upamiętniające ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku. Wiadomo, że staną dwa – jeden upamiętniający prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego i drugi, który będzie hołdem oddanym wszystkim ofiarom naraz.

Ten upamiętniający prezydenta stanie przy ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza. Według wizji monument będzie przedstawiał sylwetkę Kaczyńskiego wychodzącego z kolejnych ścian w kształcie prostokątów. Pomnik ma być utrzymany w zielonych barwach.

Drugi stanie w północnej części skweru Jana Twardowskiego, tuż przy ulicy Karowej. Według koncepcji artysty, ten będzie przestawiał ogon samolotu z wypisanymi na nim nazwiskami ofiar. Pomniki potrzebują jeszcze zgody na budowę, którą musi wydać Rada Miasta Warszawy.

źródło: twitter.com/TVN24
źródło: twitter.com/TVN24

źródło: tvn24.pl

Tak upamiętnia się Smoleńsk - znane pomniki w Polsce i na świecie [ZDJĘCIA]


Jak relaksuje się Beata Szydło? Na to byś nie wpadł! Zaskakujące pasje polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również