UDOSTĘPNIJ
fot. Flickr

Wielu komentatorów nie raz zauważało, że wielokrotnie swoimi zachowaniami Jean-Claude Juncker pokazywał, że nie darzy sympatią Donalda Tuska. Tym razem wbił mu jednak prawdziwy nóż w plecy.

W czasie spotkania Junckera i Tuska z Donaldem Trumpem przewodniczący Rady Europejskiej zauważył, że Unia Europejska ma dwóch prezydentów, na co przewodniczący Komisji Europejskiej odparł, że to o jednego za dużo. Wtedy wszyscy uznali to za żart, jednak właśnie okazało się, że wcale tak nie było.

Krajobraz europejski byłby bardziej czytelny i zrozumiały, gdyby statek Europa był prowadzony przez jednego kapitana – stwierdził Juncker w czasie swojego dzisiejszego wystąpienia w Parlamencie Europejskim.

Chciałby on zlikwidowania stanowiska piastowanego przez Donalda Tuska. Jego kompetencje miałby przejąć przewodniczący Komisji Europejskiej, którym obecnie jest sam Juncker.

Jego zdaniem wtedy system władzy w Unii stałby się bardziej przejrzysty, a prowadzona przez nią polityka skuteczniejsza. Do tej pory Donald Tusk nie odniósł się do tej zaskakującej propozycji.

źródło: DoRzeczy

14 pięknych córek polityków, którymi zachwycają się wszyscy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również