UDOSTĘPNIJ
Fot. Flickr (Images Money) - Wikimedia Commons (ABZ Private School)

W miejscowości nieopodal Marsylii doszło do bardzo zaskakujących zdarzeń, które swój finał mogą mieć nawet w sądzie. Kobieta, z powodu swojego stroju, została obciążona gigantycznej wysokości karą, przeznaczoną w całości na dezynfekcję basenu. Nie rozumie ona jednak, dlaczego podjęto taką decyzję.

Fadila spędzała dzień przy basenie z całą swoją rodziną. Jest muzułmanką, więc nie kąpała się w typowym stroju kobiecym, a w burkini. Pracownik ośrodka natychmiast kazał jej oraz innym odpoczywającym wyjść z wody. Po chwili Fadila otrzymała rachunek wysokości 490 euro za opróżnienie basenu, wyczyszczenie go całego oraz ponowne napełnienie wodą.

– Jestem rozczarowana, zszokowana i zraniona – powiedziała kobieta w oficjalnym oświadczeniu dla francuskiej organizacji Zjednoczeni Przeciwko Islamofobii. Niewiele to jednak zmieniło.

Fadila oraz jej mąż odmówili zapłacenia kary. Ta jednak została nielegalnie ściągnięta z ich konta. Jeśli muzułmanka będzie chciała walczyć o swoją wersję sprawiedliwości, prawdopodobnie sprawa zakończy się w sądzie. Nie wiadomo jednak, czy byłby on skłonny do tego, aby przychylić się do jej wniosków oraz argumentacji.

ZOBACZ TAKŻE

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również