UDOSTĘPNIJ
fot. Wikipedia

Z wypowiedzi polityków Prawa i Sprawiedliwości jasno wynika, że już po wakacjach planują oni przyjrzeć się komercyjnym mediom. Wiadomo już, które z nich pójdą pod lupę.

O reformie związanej z mediami pierwsza zaczęła mówić Krystyna Pawłowicz. Jak się okazało, nie były to jedynie puste słowa, ponieważ teraz Jarosław Kaczyński również zapowiada zmiany.

Jeśli chodzi o duże reformy, to z całą pewnością stoi przed nami kwestia dekoncentracji mediów. Tu też będzie zapewne bardzo silny opór – zapowiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości w wywiadzie dla telewizji Trwam.

Na pierwszy ogień mają pójść wydawcy z kapitałem zagranicznym. To właśnie w nich politycy Prawa i Sprawiedliwości doszukują się największej szkodliwości.

Do tej grupy należą między innymi: szwajcarsko-niemiecka grupa Ringier Axel Springer (właściciel Onetu, Faktu, Newsweeka, Przeglądu Sportowego), niemieckie Bauer Media (RMF, Interia) i grupa Polska Press (prasa lokalna i regionalna). Lista ta jest zbieżna ze słowami Krystyny Pawłowicz, która z palcem wskazującym skierowanym w stronę dziennikarza Onetu zapowiedziała, że „po wakacjach weźmiemy się za was”.

źródło: wsedno24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również