UDOSTĘPNIJ
źródło: pixabay.com

To już oficjalne – rząd Beaty Szydło podjął decyzję dotyczącą naszych portfeli. W komunikacie wydanym przez Kancelarię Prezesa Rady Ministrów czytamy, że w 2018 roku czekają nas podwyżki, które niejednego powinny zadowolić.

Rząd ogłosił podniesienie stawki minimalnego wynagrodzenia o 5%. Oznacza to, że zamiast 2 tys. złotych, w 2018 roku minimalne wynagrodzenie wyniesie 2,1 tys. złotych. Co więcej, podniesiona także zostanie minimalna stawka godzinowa. W jej przypadku także zanotowano wzrost o 5%. Od przyszłego roku wyniesie nie 13 złotych, a 13,7 złotych.

– Minimalne wynagrodzenie za pracę w 2018 r. będzie wynosiło 2100 zł. Oznacza to wzrost o 100 złotych (5%) w stosunku do 2017 r. Kwota ta stanowi 47,3% prognozowanego przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce narodowej na 2018 r. Minimalna stawka godzinowa w 2018 r. będzie wynosiła 13,7 złotych – podaje rząd w oficjalnym komunikacie.

Jak podaje szefowa Ministerstwa Rodziny, Pracy i polityki społecznej, Elżbieta Rafalska, wprowadzenie podwyżek minimalnego wynagrodzenia i najniższej stawki godzinowej nie powinno nikogo dziwić. Jak tłumaczy, przy tak dobrej sytuacji na rynku pracy to naturalne posunięcie władz.

– Wzrost płacy minimalnej w obecnej sytuacji na rynku pracy, przy niskim bezrobociu, przybywających miejscach pracy i wzroście płac jest uzasadniony – mówi Rafalska.

źródło: wprost.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również