UDOSTĘPNIJ
fot. pixabay / wikimedia / Ralf Lotys

Kontrowersje wokół finansów Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy i jej prezesa Jerzego Owsiaka towarzyszą Polakom już od kilku lat. Szef WOŚP postanowił ukrócić wszystkie spekulacje wokół swojego wynagrodzenia i ujawnił ile miesięcznie zarabia. 

Jak przekonuje Jerzy Owsiak w ostatnim wywiadzie dla Newsweek Polska, jego wynagrodzenie nie pochodzi ze środków Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy tylko z zasobów spółki Złoty Melon.

 – Wyraźnie oddzielenie działalności statutowej fundacji od działalności komercyjnej doradzili nam audytorzy, którzy kontrolują nasze sprawozdania finansowe. Raz, że upraszcza to strukturę organizacyjną, dwa, że jako całość, płacimy niższe podatki – powiedział Owsiak.

Owsiak oprócz prezesury w WOŚP jest także szefem studia graficznego w spółce Złoty Melon, która jest m.in. producentem Przystanku Woodstock, prowadzi sklep internetowy WOŚP i obsługuje jej sponsorów, wydaje płyty z muzyką oraz przygotowuje dla WOŚP projekty graficzne.

Za swoją pracę w spółce Złoty Melon Owsiak dostaje wynagrodzenie w wysokości 9 tysięcy złotych miesięcznie. Natomiast WOŚP udostępnia mu jedynie służbowe auto oraz telefon.

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również