UDOSTĘPNIJ

Jeden internauta z popularnego za granicą portalu 4chan strollował niemal cały świat. Udało mu się nawet przekonać amerykańskie służby i rosyjski rząd. Wszystko dzięki spreparowanym materiałom nt. Trumpa jakie rzekomo miały być w posiadaniu rosyjskich służb specjalnych.

Świat obiegła zaskakująca wiadomość o tym, że Rosjanie mogą mieć haki na Trumpa. Największe media na świecie podając tę informację opierały się na raporcie, który opublikowało FBI i CIA.

Według dokumentów, rosyjskie służby są w posiadaniu kompromitujących nagrań Trumpa, na których ten dopuszczał się „perwersyjnych aktów seksualnych”. Wszystkie nagrania miały zostać sporządzone, kiedy Trump odwiedzał Moskwę. Z raportem zapoznał się już Barack Obama i sam Donald Trump. Ten drugi szybko zdementował kompromitujące go doniesienia i twierdzi, że cała akcja to jedynie „wielkie polityczne polowanie na czarownice”.

źródło: twitter.com/realDonaldTrump

Wszystko wskazuje na to, że Trump ma rację, ponieważ wspomniany raport to najprawdopodobniej mistyfikacja. Gdyby tego było mało to został on stworzony przez… internautę śmieszka z popularnego w USA portalu 4chan, który jest znany z podobnych akcji.

Wspomniany użytkownik 4chana spreparował raport i podrzucił go jednemu z najbardziej znanych i śledzonych przez internautów przeciwników Trumpa na portalach społecznościowych – Ricka Wilsona. Ten z kolei natychmiast po zapoznaniu się z nim uznał go za autentyczny i przekazał służbom. Tu stało się coś zaskakującego, ponieważ zarówno FBI jak i CIA bez większego namysłu włączyły spreparowany dokument w oficjalny raport nt. działalności rosyjskich służb podczas ostatniej kampanii prezydenckiej.

 – A więc wzięli za pewnik to co im napisałem. Dodali do tego rosyjskich szpiegów. I dalej w to wierzą. Ludzie, to pokazuje jak oni kurewsko są zdesperowani, by skompromitować Trumpa – napisał autor spreparowanego raportu.

Na żart użytkownika 4chana nabrały się największe media na świecie tj. CNN, Buzzfeed, Cosmopolitan, The Guardian a także Newsweek Polska i inne.

Także najpopularniejsza organizacja demaskatorska „WikiLeaks” oświadczyła, że to wszystko to nieprawda.

bh

12 KOMENTARZY

 1. Kłopot w tym, że komuniści – nazywajmy tych bandytów po imieniu, a nie jakieś tam lewaki – są tak głupi, że wierzą absolutnie we wszystko i to nawet wtedy, kiedy już wiadomo, że to lipa…

 2. Pikio – a wy nie nabraliście się na to? Przecież to u was czytałem tego newsa którego usunęliście po kilkunastu minutach :)

  • Wow, PIKIO usunęło naszą kolejną konwersację, w której dyskutowaliśmy jak to portal jednak podał za wszystkimi to samo info, a dopiero potem się poprawił tym artykułem;
   No cóż drogie PIKIO, tego się nie spodziewałem, sądzę, że się długo nie zobaczymy…

 3. Kurcze, nabieram do Was (PIKIO) szacunku, już na interii czytałem artykuł i napisałem, że jest to fake, bo wiedziałem, że źródłem jest buzzfeed, który to sam napisał, że jest mało prawdopodbne by dokument był wiarygodny, ale liberalni idioci to podchwycili i rozpowszechnili kolejne kłamstwo.
  Gratuluję PIKIO, byle tak dalej, przydaje się w kraju portal, który podaje wiadomości, a nie fake news :)

 4. Naprawdę ten news wisiał tutaj przez kilkanaście minut. Potem zniknął bez słowa sprostowania a następnie pojawił się powyższy artykuł w którym Pikio zapomina wspomnieć że też dali się nabrać :)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ