UDOSTĘPNIJ

Ubiegający się o nominację na kandydata na prezydenta z ramienia Republikanów Jeb Bush pokusił się o mocną wypowiedź odnośnie prowadzenia polityki zagranicznej przez USA. Dostało się Barackowi Obamie i kandydatce demokratów Hillary Clinton – czytamy na portalu Londynek.net.

Zdaniem Busha przyczyną powstania IS było zbyt szybkie wycofanie się wojsk amerykańskich z Iraku. Potencjalny kandydat Republikanów wytknął Obamie, że ten był przeciwko prowadzeniu działań wojennych na terenie Iraku. Uderzył również w Hillary Clinton, do której miał pretensje, że jako Sekretarz Stanu tylko raz odwiedziła Irak i nic jego zdaniem z tej wizyty nie wynikło.

Z kolei współpracownicy Hillary Clinton zarzucają hipokryzję Jebowi Bushowi przypominając, że to George W. Bush zdecydował o dacie wyjścia wojsk amerykańskich z Iraku. Przytaczana też jest wypowiedź Georga Busha, z której wynika, że część odpowiedzialności za powstanie IS ponoszą Republikanie, bowiem to podczas okupacji Iraku przez USA bojownicy Al-Kaidy rośli w siłę i to oni stoją u podstaw utworzenia Państwa Islamskiego.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

ds, źródło: Londynek.net

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMSZ Rosji o politykach z Arabii Saudyjskiej: „debile, ku*wa” (video)
Następny artykułRosja: sygnalizacja świetlna w szczerym polu
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również