UDOSTĘPNIJ
flickr.com

Niejednokrotnie z różnych stron usłyszeć można było głosy mówiące, że Jarosław Kaczyński nie postępuje zgodnie z ideami swojego zmarłego brata. Ostatecznym wyrazem tego zarzutu są dwa powieszone obok siebie plakaty zestawiające wypowiedzi braci.

Inicjatywa Akcji Demokracji może nie spodobać się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Fundacja wywiesiła w Warszawie, między ministerstwem sprawiedliwości a kancelarią premiera, dwa billboardy, na których widnieją wypowiedzi prezesa PiS i jego brata. Obie dotyczą tej samej instytucji – Krajowej Rady Sądownictwa. Na tym podobieństwa się kończą.

Popierany przeze mnie podczas obrad Okrągłego Stołu postulat utworzenia Krajowej Rady Sądownictwa stanowił ważny krok na drodze do uczynienia z Polski demokratycznego państwa prawa – to cytat z Lecha Kaczyńskiego widoczny na białym billboardzie.

Krajowa Rada Sądownictwa to instytucja postkomunistyczna – to, dla kontrastu, wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego widniejąca na czarnym billboardzie.

Celem odpowiedzialnej za wywieszenie billboardów fundacji było uwypuklenie różnic w podejściu do KRS-u między braćmi Kaczyńskimi. Warto w tym miejscu podkreślić, że sam Jarosław Kaczyński do pewnego momentu podzielał zdanie brata. Podczas obrad Okrągłego Stołu również optował za stworzeniem organu samorządu sędziowskiego.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również