UDOSTĘPNIJ

Europoseł Kongresu Nowej Prawicy Janusz Korwin-Mikke nie zgadza się z wypowiedziami papieża Franciszka, który stwierdził, że nie zamyka drzwi przed dialogiem z Państwem Islamskim. Dla lidera Nowej Prawicy obecnie jest raczej klimat do ogłoszenia kolejnej Wyprawy Krzyżowej. 

Franciszek wypowiedział swoją opinię na temat Państwa Islamskiego podczas konferencji prasowej zorganizowanej na pokładzie samolotu. Został zapytany o to czy jego zdaniem możliwy jest dialog z islamskimi terrorystami.

– Nigdy nie uważam jakiejś sprawy za przegraną. Może nie można prowadzić dialogu, ale nigdy nie zamykam drzwi – mówił.

– To jest trudne, można rzec – prawie niemożliwe, ale drzwi są zawsze otwarte – powiedział papież.

– Jest zagrożenie ze strony terrorystów, ale jest też inne zagrożenie; jest terroryzm państwa – powiedział Franciszek. Dodał że kiedy rośnie przemoc, „państwo czuje się w obowiązku zmasakrować terrorystów”. „A w ten sposób często atakuje też wielu tych, którzy są niewinni” – dodał.

– Ale powtarzam to, co już mówiłem; kiedy chce się powstrzymać niesprawiedliwego agresora, należy to zrobić zgodnie z międzynarodowym konsensusem– podkreślił.

Postawę papieża postanowił skomentować prezes Nowej Prawicy, który napisał na Facebooku:

„No, nie! Ledwo napisałem, że dziwne byłoby, gdyby Papież poparł mordy – a dowiedziałem się:
że JŚw.Franciszek I chce nawiązać kontakty z Kalifatem Islamskim!
JE Bashira al-Assada – który broni alawitów, bahaitow, chrzescijan, druzów itd – by poparł, wezwał do tworzenia grup ochotników do pomocy Syrii – a On chce uwiarygadniać Kalifat!!! Kalifat – którego nawet żaden porządny imam nie uznaje!!!
PS. Wzbudziło to protesty – bo niby po co krytykuję politykę Głowy Kościoła? Cóż – czy ktoś uważa, że chrześcijanom w Syrii jest przyjemnie, że gardła podrzyna im ktoś, z kim JŚw.Franciszek I prowadzi „dialog”? Chyba w tej chwili jest nawet klimat do ogłoszenia kolejnej Wojny Krzyżowej: Syrię by się uratowało, Liban też, młodzi ludzie mieliby zajęcie, na meczach piłki nożnej byłby większy spokój…
„Dialog” to można prowadzić z Wielkim Muftim albo z królem Arabii Saudyjskiej; ale z tym samozwańczym „kalifem”??”

źródło: rmf24.pl, Facebook

UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułMiller Kaczyńskiego się chwyta
Następny artykułGiertych: Polsce grożą rewolucje, poleje się krew
Wiadomości Pikio
Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

18 KOMENTARZY

 1. Kościół katolicki stał się totalnie bezużyteczną instytucją. Nie pełni w tej chwili absolutnie żadnej roli społecznej – nie broni, nie wyznacza moralności, nie jest nieugięty, nic nie robi nic.
  W tym kalifacie chrześcijanki są gwałcone sprzedawane torturowane, chrześcijan krzyżują i ścinają im głowy, a on chce z nimi prowadzić DIALOG? Za takie gówno powinna być od razu szubienica

 2. Kościół katolicki stał się totalnie bezużyteczną instytucją. Nie pełni w tej chwili absolutnie żadnej roli społecznej – nie broni, nie wyznacza moralności, nie jest nieugięty, nic nie robi nic.
  W tym kalifacie chrześcijanki są gwałcone sprzedawane torturowane, chrześcijan krzyżują i ścinają im głowy, a on chce z nimi prowadzić DIALOG? Za takie gówno powinna być od razu szubienica

 3. Kościół katolicki stał się totalnie bezużyteczną instytucją. Nie pełni w tej chwili absolutnie żadnej roli społecznej – nie broni, nie wyznacza moralności, nie jest nieugięty, nic nie robi nic.
  W tym kalifacie chrześcijanki są gwałcone sprzedawane torturowane, chrześcijan krzyżują i ścinają im głowy, a on chce z nimi prowadzić DIALOG? Za takie gówno powinna być od razu szubienica

 4. Jędrzej Lehmann I jest Namiestnikiem Chrystusa na Ziemi, a zatem zgodnie z dogmatem o nieomylności papieża, JEST nieomylny.

  Nawet najczarniejsze postacie na Tronie Piotrowym miały jasne strony.
  Aleksander VI był świetnym politykiem, jego rządy wprowadziły Państwo Kościelne na drogę gospodarczej prosperity.
  Juliusz II był bardzo dobrym dowódcą.
  Leon X zajadle zwalczał reformację.

 5. Szymon Orzoł Nie obraź się, ale dla mnie to wymysł katolików. Pewno niewielu wie albo ,co gorsza, wielu uwierzyło, że KK został założony przez Chrystusa. Chrystus powołał tylko do życia we wspólnocie, a to ludzie zaczęli się dzielić. Tym bardziej to gdzie narodził się kościół rzymsko-katolicki zaprzecza faktowi utworzenia go przez Chrystusa, a św. Piotr nie mianował nikogo na głowię jakiegokolwiek kościoła. Pierwsze kościoły rodziły się tam gdzie Chrystus zaczął nauczać, więc KK jest dopiero którąś z kolei ewolucją, która narodziła się w jakimś konkretnym rejonie kulturowym.
  Największe prawa do bycia uznanym za jeden z pierwszych kościołów jest Ortodoksyjny Kościół Etiopski.

  Sobory to decyzja czysto ludzka. Sobór II Watykański zaprzecza całej nauce kościoła o niezmienności poglądów, co do obrządku i jasności w co się wierzy i jak się wierzy. Po soborze II ksiądz nie wie czy może udzielać komunii cudzołożnikowi (rozwodnikowi który się rozwiódł i ma znowu żonę lub też nie) czy nie udzielać, bo Chrystus jasno powiedział, że kto zostawia swą żonę dopuszcza się cudzołóstwa itd.
  Wgl sam fakt że na ostatnim synodzie poruszano temat włączania i legalizacji homoseksualnych związków do wspólnoty jest odrażające. Bo niby z jakiego powodu Sodoma i Gomora spłonęły? Czy nie jest powiedziane że związek może zawierać tylko mężczyzna z kobietą i vice versa?

 6. Jędrzej Lehmann Jest, ale ten sobór miał miejsce w trakcie wielkiej rewolucji seksualnej i stąd te idiotyczne pomysły. Acz jest on demonizowany, bo jak poczytać jego postanowienia to nie był on wcale tak lewacki jak się zdaje.

  Nie czytałeś Biblii, co? "Ty jesteś Piotr [czyli Skała], i na tej Skale zbuduję Kościół mój, a bramy piekielne go nie przemogą. I tobie dam klucze królestwa niebieskiego, cokolwiek zwiążesz na ziemi, będzie związane w niebie, a co rozwiążesz na ziemi, będzie rozwiązane w niebie".
  Oczywiście, Pismo Święte zatwierdzono, ale to raczej dlatego, że w wielu nieoficjalnych księgach były błędy niezgodne z nauczaniem Chrystusowym.
  Rozumiem, że z powodu dokonania tych poprawek zawsze będą ludzie mówiący, że wybrali oni księgi pod siebie, ale tak zapewne nie było.

  Św. Linus miał przyjąć chrzest z rąk św. Piotra i przez Apostoła miał być wyznaczony na następcę. – Czy to prawda? Trzeba to sprawdzić, ale zaraz, zaraz, TAKIEGO WAŁA! – brak źródeł.

  "Największe prawa do bycia uznanym za jeden z pierwszych kościołów jest Ortodoksyjny Kościół Etiopski."

  Wcale nie, bo kult pramatki pamięta erę koczowniczą.

 7. Szymon Orzoł Czytam Biblię, dlatego mam takie zdanie a nie inne.

  "Św. Linus miał przyjąć chrzest z rąk św. Piotra i przez Apostoła miał być wyznaczony na następcę. – Czy to prawda? Trzeba to sprawdzić, ale zaraz, zaraz, TAKIEGO WAŁA! – brak źródeł."
  A Maria Magdalena była żoną Jezusa. Możemy sobie gdybać jak nie ma dowodów.

  "Wcale nie, bo kult pramatki pamięta erę koczowniczą."
  Nie chcę Ci niczego zarzucać, ale Ortodoksyjny Kościół Etiopski nie czci bóstw przyrody.

  Zacytowany fragment nie mówi o żadnej świętości papieży. Mówi, że Piotr będzie opoką, czyli nie oznacza dokładnie jego fizycznego bycia głową kościoła, ale na podstawie jego męczeńskiej śmierci, która powinna być wzorem dla wszystkich.

 8. Widze ze macie problem z czytaniem ze zrozumieniem. Wiem wiem 80% klas zawsze zdobywala srednio ocene w takich testach wiec was nie winie. Franciszek powiedzial jedynie ze nie wolno sie zamykac na nikogo a jezus uczyl ze nie wolno odpowiadac agresja na agresje bo to do niczego nie prowadzi. Poczytajcie sobie lepiej ktory kraj odpowiada za powstanie tak ostrego fundamentalizmu. Zdaje sie ze Korwin ma sympatie do naszego wschodniego sasiada ktory najbardziej sie do tego przyczynil. Teraz jednak zbieramy tylko plon. I zapewniam was nim mocniej bedziemy walczyc z tymi zywymi marionetkami wysylanymi na smierc tym beda zacielkej walczyc. Franciszek co pewnie mozecie doczytac podpowiada ze trzeba poszukac innego rozwiazania bo ci niewinni co straca kogos bliskiego podczas przypadkowego ataku prewencyjnego zamieniaja sie w potencjalnych terrorystow.

 9. Jędrzej Lehmann wracając do tematu – tak , jest człowiekiem, ale w sprawach wiary jest nieomylny, choćby swoim życiem przeczył temu co głosi. Czy w to wierzysz nie jest tematem dyskusji. Katolicy w to wierzą, bo taka jest prawda. Nie ma miejsca na dyskusję na temat takich kwestii, jeśli nie rozmawiamy na gruncie wiary.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ