UDOSTĘPNIJ

Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz nie zamierza się poddawać. Jak twierdzi, nie wypadł ostatecznie z gry i powalczy o władzę. Jak zapowiedział w rosyjskiej telewizji publicznej, gdy tylko nadarzy się okazja, powróci na Ukrainę, by stanąć na czele protestu przeciwko obecnej władzy. 

Janukowycz jako prezydent Ukrainy stracił władzę i opuścił kraj w lutym 2014 roku. Pojawiły się pogłoski o jego śmierci, aczkolwiek okazało się, że po ucieczce z Ukrainy schronił się w Rosji. W rocznicę krwawych starć na Majdanie opowiedział o tej sytuacji w wywiadzie dla rosyjskiej telewizji publicznej Kanał 1.

„Ubolewam, że nie mogłem niczego zrobić. Gdy tylko pojawi się taka możliwość, to wrócę. Uczynię wszystko co w mojej mocy, aby ułatwić życie na Ukrainie.” – oznajmił były prezydent.

Janukowycz oznajmił również, że nieustannie wysyła swoich ludzi na Ukrainę, którzy monitorują sytuację. Polityk dodał również, że myślał nad tym, czy nie wrócić wcześniej do kraju i stanąć na czele protestu, aczkolwiek jego współtowarzysze byli przeciwni. Mieli obawiać się, iż obecna władza zabije Janukowycza.

„Skoro jednak Pan Bóg sprawił, że żyję, to zapewne jestem do czegoś potrzebny” – podsumował były prezydent.

źródło: sfora.pl

fot. Bloomberg

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSaudyjski Szejk „zatrzymał” Ziemię. „Ziemia się nie obraca!” (VIDEO)
Następny artykułWszyscy do Pałacu!
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również