UDOSTĘPNIJ
fot. YouTube/Twoje Radio

Wraz z końcem wakacji odżywa kwestia reformy sądownictwa i zawetowanych przez prezydenta ustaw. Po wznowieniu obrad Sejmu podjęte zostanie głosowanie nad odrzuceniem tych wet. Patryk jaki zadeklarował już swoje stanowisko w tej sprawie.

Wiceminister sprawiedliwości, Patryk Jaki był gościem Radia ZET. Podczas audycji zapytany został o swoje stanowisko wobec postawy prezydenta w sporze o reformę sądownictwa. Prezydent zawetował ustawy o i SN oraz złożył do nich osobiste poprawki. Okazało się, że Jaki twardo trzyma stronę rządu i podczas głosowania nad odrzuceniem prezydenckiego weta, zagłosuje za.

Chciałbym odrzucenia weta – powiedział wiceminister.

Zgodnie z ustawą zasadniczą z 1997 roku Sejm może odrzucić weto prezydenta RP. Zgromadzenie ma taką możliwość przy 3/5 głosów poparcia, obradując w warunkach kworum, czyli w obecności ponad połowy posłów.

Andrzej Duda opóźnieniem reformy i stanowczym sprzeciwem wobec rządu Beaty Szydło sporo zyskał w oczach polskiego społeczeństwa. Nie jest to jedyny ruch prezydenta mający na celu zwiększenie jego roli kosztem rządu i Sejmu. Na przyszły rok zaplanował referendum nad zmianami systemowymi, dającymi mu większą władzę.

źródło: wp.pl

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również