UDOSTĘPNIJ
źródło: nocookie.net, israelnationalnews.com

Na izraelskim portalu informacyjnym opublikowany został artykuł z kontrowersyjnym tytułem. News, który traktuje o zakażeniu, jakiemu uległo 143 uczniów z Izraela podczas wycieczki po muzeum w byłym obozie koncentracyjnym, zatytułowano bowiem: „143 studentów zakażonych wirusem w polskich obozach śmierci”.

Artykuł dotyczy sytuacji, jaka miała miejsce podczas wycieczki szkolnej izraelskich uczniów do Polski. Jak podał portal, młodzież miała w naszym kraju zwiedzić „polskie obozy śmierci”. Zwiedzanie obozu jednak przerwano, gdyż uczniowie zaczęli uskarżać się na silne bóle brzucha i skurcze.

143 dzieci potrzebowało pomocy medycznej, a kolejnych 6 przewieziono do warszawskiego szpitala. Okazało się, że zamieszanie wywołał wirus, a nie jak wcześniej sądzono – zatrucie pokarmowe. Co więcej, w artykule nie podano jaki obóz koncentracyjny zwiedzali uczniowie z Izraela.

Portal Arutz Sheva po apelach internautów zmienił tytuł newsa z „143 students infected with virus at Polish death camps” na „143 students infected with virus at Nazi death camps„.

źródło: israelnationalnews.com
źródło: israelnationalnews.com

Aktualnie Sejm prowadzi prace nad ustawą sankcjonującą używania wyrażenia „polskie obozy śmierci”. Jeśli ta wejdzie w życie, za użycie nieprawdziwego zwrotu będą groziły 3 lata lub grzywna.

 – „Polskie obozy śmierci” to sformułowanie, które zbyt często pojawia się w zagranicznych mediach i prasie. Niektóre organizacje pozarządowe wskazują, że co drugi dzień pojawiają się tego typu sformułowania, które fałszują historię i z ofiary robią sprawcę – komentował ustawę poseł PiS, Patryk Jaki.

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również