UDOSTĘPNIJ

Kolejne nagranie ISIS z pogróżkami ujrzało światło dzienne. Jest to pierwsze video w języku niemieckim. Materiał adresowany jest do Angeli Merkel.

W filmie padają wyraźne groźby śmierci pod adresem niemieckiej kanclerz. Dżihadyści mają za złe Merkel wysłanie do Afganistanu wojsk niemieckich. Przypominają także o tym, że kanclerz jest wielką przeciwniczką ISIS.

Poza groźbami skierowanymi do Merkel, bojownicy Państwa Islamskiego grożą, że wymordują wszystkich niewierzących w Allaha Niemców i Austriaków. W tym samym materiale zachęcają też innych muzułmanów, którzy mieszkają w Niemczech, do wstępowania w szeregi ISIS.

Jak na razie około 500 obywateli Niemiec wyjechało, by zasilić szeregi Państwa Islamskiego. Dżihadyści mają w Europie wielu swoich ludzi odpowiedzialnych za rekrutację. Jednym z tych, którzy dali się zwerbować wysłannikom ISIS, był zamieszkały w Niemczech Tunezyjczyk, o którym informowaliśmy już wcześniej.

Polub Pikio.pl, by być na bieżąco:

pt

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOpolskatimes.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPrezydent Duda wystąpi na żywo na Facebooku
Następny artykułAnna Grodzka nie wystartuje w wyborach parlamentarnych
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również