UDOSTĘPNIJ

Irańscy programiści stworzyli kontrowersyjną grę, w której umożliwili graczom atak na Izrael. Co więcej zniszczenie żydowskiego państwa za pomocą rakiet jest głównym celem rozgrywki.

Gra pod tytułem „Missile Strike” ukazała się w piątek, w dzień Al-Quds. Zainicjowany przez Ruhollaha Khomeiniego Al-Quds jest wspomnieniem antyizraelskich protestów z końca ramadanu 1979r.

Podczas rozgrywki pod kontrolę gracza zostają oddane takie pociski jak Zelzal, Zolfaqar i Sejjil. Jak poinformował menedżer produkcji, Mehdi Atash Jaam: „W grze użytkownicy włamują się do obrony powietrznej reżimu syjonistycznego i za swój cel obierają Izrael”.

Mehdi Atash Jaam wyjaśnił także, co zmotywowało Irańczyków do stworzenia „Missile Strike”. Ma to być odpowiedź na atak w grze „Battlefield” na Bordż-e Milad, jeden z najbardziej znanych budynków Teheranu.

To nie pierwsza taka produkcja. Od 2009 roku ukazały się trzy irańskie gry. W 2012r. światło dzienne ujrzała „Bitwa w Zatoce Aden”. Gracz wciela się w niej w irańskiego komandosa zabijającego piratów. Jest to jak na razie najlepiej sprzedająca się irańska gra.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOjpost.com
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWarszawska prokuratura bada, czy Korwin-Mikke propagował faszyzm w PE
Następny artykułKolejny spot PiS. Tym razem o dopalaczach
Przemysław Terlecki

Nie. Marszałek z PiS nie jest moim wujkiem.

Zobacz również