UDOSTĘPNIJ
źródło: flickr.com

Aż 13 tys. inwestorów zrzeszonych w fundacji Trading Jam zaapelowało do ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry o interwencję w sprawie śledztwa dotyczącego firmy Alpha Finex.

Klienci firmy deklarują przed prokuraturą, że przez działania firmy stracili łącznie kilkadziesiąt milionów złotych. Zarzucają prokuraturze, że śledztwo jest prowadzone opieszale. Jak twierdzą, śledczy nie zbadali najważniejszych wątków sprawy oraz nie przesłuchali najważniejszych świadków.

Fundacja prosi o „pilną interwencję skutkującą poważnym, a nie pozornym zaangażowaniem w sprawę Prokuratury oraz innych organów ścigania”. Inwestorzy mają nadzieję, że interwencja przyniesie przełom w śledztwie, na który bardzo czekają i o który upominali się od wielu miesięcy.

„Jesteśmy pełni wiary, że Pańska interwencja doprowadzi do ukrócenia tego typu procederu, rychłego postawienia sprawców przed obliczem wymiaru sprawiedliwości oraz zwrotu przywłaszczonego mienia osobom poszkodowanym” – dodają w piśmie kierowanym do Zbigniewa Ziobry.

Historia, jaką opowiadają klienci firmy Alpha Finex nazywana jest przez nich samym „Nowym Amber Gold”. Łączne straty jej klientów szacowane są na ponad 8 milionów złotych.

Źródło: money.pl

Z TAKĄ obstawą przy bankomacie nikt cię nie ruszy!

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również