UDOSTĘPNIJ
Fot. Pixabay (Thomas Ulrich) - Wikipedia (Adrian Grycuk)

Publicysta Rafał Ziemkiewicz głośnymi politycznymi opiniami wywołuje w internecie niemałe kontrowersje. Zapewne chciał to zrobić po raz kolejny, przy okazji uderzając w TVN, jednak swój jedyny argument oparł na… pomyłce. Bardzo szybko zauważyli ją za to internauci.

– „Bo gdy Titanic tonął, to też orkiestra grała”… Jeśli tak jest to „tefałeny” przegrały walkę o rząd dusz i żadna propaganda tego nie zmieni – napisał na swoim Twitterze Ziemkiewicz. Miał to być jego komentarz dotyczący danych odnoszących się bezpośrednio do zmian oglądalności poszczególnych stacji telewizyjnych, które publicysta odczytał jednak w błędny sposób.

Ziemkiewicz, zamiast zinterpretować znak „-” jako minus, potraktował go jak myślnik. Według jego nieprawidłowej interpretacji „Fakty” TVN miały więc jedynie 1,6% oglądalności względem innych serwisów informacyjnych.

Błąd dziennikarza bardzo szybko wychwycili internauci, którzy natychmiast go o nim poinformowali. Tweet Ziemkiewicza wciąż jednak jest widoczny na jego profilu na popularnym portalu społecznościowym.

Fot. Twitter
Fot. Twitter

Jak naprawdę bogaty jest Petru? 10 interesujących faktów z jego życia

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również