UDOSTĘPNIJ

Jest pierwszą osobą, która upubliczniła konflikt na linii MON-Andrzej Duda, a swoimi celnymi pytaniami zmusza do odpowiedzi ministrów i samą premier. Wszystko za sprawą profilu w serwisie Twitter.

Założyciel profilu „dane_publiczne” zachowuje swoją anonimowość. Zgodził się jednak na wywiad z dziennikarzem Wirtualnej Polski. W rozmowie ujawnia, jak zaczęła się jego kariera i co go popchnęło do jej rozpoczęcia. Konto, które prowadzi, śledzą znani dziennikarze i politycy, w tym Radosław Sikorski.

– Przez długi czas byłem tylko biernym obserwatorem. Od kilku lat śledziłem Sieć Obywatelską Watchdog Polska […], wysyłałem czasami jeden, dwa wnioski o informację publiczną, bardzo sporadycznie. Jednak po tym, jak watchdogów zaatakowała poseł Krystyna Pawłowicz, pomyślałem sobie, że trzeba wziąć się do roboty, bo w ekipie dobrej zmiany pojawiła się ta sama buta i arogancja co u poprzedników – wyznaje.

Profil zajmuje się ujawnianiem konfliktów, afer i niekonsekwencji w obozie rządzących. Jego założyciel prywatnie pracuje, niedawno skończył studia. Twitterem zajmuje się w wolnych chwilach. Lubi wtedy zalewać polityków i urzędy niewygodnymi pytaniami, chcąc jak największej transparencji władzy.

– Niedawno skończyłem studia i pracuję w finansach. Działam sam, w wolnym czasie, gdy tylko jakaś sprawa mnie szczególnie zainteresuje, zaczynam pisać pytania. Kiedy kończy się młyn w pracy, wieczorem siadam do komputera i zastanawiam się, co było wydarzeniem dnia – mówi tajemniczy internauta.

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSpecjalne oświadczenie KE ws. Polski
Następny artykułNowacka nie kryje wzruszenia. Wszystko przez Biedronia
Wiadomości Pikio

Wiadomości z Polski i ze Świata

Zobacz również