UDOSTĘPNIJ

Funkcjonariusze indyjskiej policji w stanie Hariana, jednym z najbardziej rozwiniętych gospodarczo regionów Indii, zostaną uzbrojeni w proce. To efekt licznych protestów, które mają miejsce w okolicy. Policjanci próbują znaleźć sposób, by poradzić sobie z demonstrantami. 

Czy broń okaże się skuteczna? Można się spodziewać, że policjanci przygotowują się na naprawdę „ostre” starcia, bowiem jednym z rodzajów amunicji będą woreczki z papryką chilli. Ponadto, funkcjonariusze będą mogli użyć kulek.

Szef lokalnej policji przekonuje, że niekonwencjonalne środki mogą zagwarantować bezpieczeństwo i powstrzymać agresywnych demonstrantów. Funkcjonariusze liczą na to, że rzadsze sięganie po pałki, gaz łzawiący oraz broń gładkolufową, które pozostaną w wyposażeniu policji, powstrzyma eskalację protestów.

Nie bez znaczenia jest również niska cena nowych środków. Mają być celne i niegroźne dla demonstrantów, aczkolwiek powodujące skutki nieprzyjemne na tyle, by zniechęcić manifestantów do starć z policją.

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

źródło: rp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł4-letni brytyjsko-szwedzki dżihadysta wysadził w powietrze innowierców
Następny artykułLider Nowoczesnej nie zna treści ustawy swojej partii (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również