UDOSTĘPNIJ
fot. Greenpeace/Konrad Konstantynowicz

Aktywistki Greenpeace postanowiły wskoczyć na scenę podczas przemówienia Jarosława Kaczyńskiego. Incydent na Kongresie PiS miał za zadanie „przypomnienie o kwestii Puszczy Białowieskiej”.

Działaczki Greenpeace pojawiły się na scenie z transparentami z hasłem „Cała Puszcza parkiem narodowym”. W ten sposób nawiązały do projektu prezydenta Lecha Kaczyńskiego, który zamierzał poszerzyć granice Białowieskiego Parku Narodowego. Pełnomocnik Ministra Środowiska do spraw Puszczy Białowieskiej zakwestionował poparcie zmarłego w katastrofie smoleńskiej prezydenta dla tego projektu.

Obecnie zadecydowano o zawieszeniu wyrębu Puszczy i kontynuowaniu negocjacji. W jej obronie stanęła Komisja Europejska, która apeluje do PiSu o zaniechanie działań. Unijna instytucja wszczęła nawet postępowanie i zapowiedziała możliwość wysokich kar finansowych.

– Puszcza Białowieska jest obszarem chronionym jako część sieci Natura 2000. Komisja jest w kontakcie z polskimi władzami, aby zachować pewność, że jakakolwiek ingerencja będzie w zgodzie z prawem UE – przekonuje Komisja.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSzalona wpadka w PnŚ. Rogalska przebita gwoździem. „AAAAA, o k*rwa!”. Teraz komentuje akcję
Następny artykułNiemcy: Muzułmanka wygrała w sądzie. Może nosić burkę w pracy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również