UDOSTĘPNIJ

Wszyscy nielegalni imigranci z Syrii i Afganistanu, których wyłapała dwa dni temu policja w Szklarskiej Porębie nie chcą zostać w Polsce. Ich celem są kraje Europy zachodniej.

Wszyscy z 31 osobowej grupy nielegalnych imigrantów, których zatrzymano po pościgu policyjnym w Szklarskiej Porębie, odmówili złożenia wniosku o nadanie im statusu uchodźcy w Polsce.

W trakcie przesłuchań imigrantów okazało się, że ich trasa wiodła przez Turcję, Grecję, Serbię, Węgry i Słowację. Kolejnym etapem w podróży miała być Polska, która dzieliła ich o krok od celu – Niemiec i innych krajów zachodniej Europy.

Jak poinformował rzecznik Straży Granicznej, zatrzymani imigranci nie mogą zostać odesłani do krajów swojego pochodzenia ponieważ znajdują się one na ONZowskiej liście Wysokiego Komisarza ds. Uchodźców jako terytoria objęte konfliktem zbrojnym. W związku z tym większość z nich została zobowiązana do „codziennego stawiania się do wskazanej placówki Straży Granicznej w celu potwierdzenia ich obecności na terenie naszego kraju”.

Imigranci dostali także listę adresów do ośrodków pomocy dla uchodźców.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh, źródło: nj24.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPo rozłamie powstała druga Zjednoczona Lewica
Następny artykułZabójca Pershinga otrzyma odszkodowanie za areszt
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również