UDOSTĘPNIJ

Igrzyska Gay Games to impreza sportowa dla homoseksualistów. Wcześniej olimpiada dla gejów miała miejsce w Cleveland i Akron, cztery lata później zawita do Paryża. Czy Polacy są nią zainteresowani? Statystyka pokazuje, że nie. Czy są inne powody?

Na igrzyska Gay Games w Ohio, które zyskało na olimpiadzie 52 mln dolarów, przybyło 10 000 osób z 65 państw. Sportowcy zmagali się w podobnych dyscyplinach do tych z oryginalnej olimpiady. Był tenis, kulturystyka, gimnastyka, łyżwiarstwo figurowe i zapasy. Co ciekawe, na Gay Games nie ma podziału na igrzyska letnie i zimowe.

To największa na świecie impreza sportowa tworzona przez atletów związanych z LGBT, aczkolwiek nie oznacza to, że osoby o innej orientacji nie mogą wziąć udziału w zawodach. Muszą być jednak osobami wyrzekającymi się wszelkiej dyskryminacji seksualnej, rasowej czy religijnej. Przewodnią ideą igrzysk jest promocja ducha integracji i współuczestnictwa w rozgrywkach sportowych.

Na 10 tysięcy uczestników igrzysk polska reprezentacja była bardzo wąska. Polskie barwy przyodział tylko jeden sportowiec, dr Radosław Rusnak z Uniwersytetu Warszawskiego.

– Atmosfera była wspaniała – mówi.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie:

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułPowiedział stewardessie, że jest „sexy”. Wyleciał z samolotu
Następny artykułKaczyński: Żadnych imigrantów. Nie ugniemy się
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również