UDOSTĘPNIJ
wikimedia commons

Media spekulowały, że do rosyjskiej ofensywy na Ukrainie dojdzie w połowie kwietnia. Doniesienia się nie sprawdziły, a o planach ataku było coraz ciszej. Teraz jednak, w okolicach Mariupola, doszło do makabrycznych walk. 

Donbas ponownie stanął w ogniu wojny. Na południu frontu doszło do ostrych starć, a rebelianci skierowali przeciwko Ukraińcom potężne siły artyleryjskie. Pod Mariupolem ukraińska armia znalazła się pod huraganowym ogniem przeciwnik – podaje TVN24.

Walki toczą się w okolicy Katerynowki, Stachanowca oraz Mariupola. Żołnierze Ukrainy są ostrzeliwani z haubic, moździerzy oraz dział. Część rebeliantów próbowała przedostać się przez ukraińskie linie przy pomocy czołgów, aczkolwiek ich natarcie zostało powstrzymane.

TVN24 spekuluje, że ostrzał może poprzedzać wielką ofensywę Rosji. Z drugiej strony, ostrzał artyleryjski jedynie zdradziłby plany Moskwy. Być może więc do ofensywy nie dojdzie w ogóle lub główny atak zostanie przeprowadzony w innym miejscu.

Polub, by być na bieżąco:

źródło: tvn24.pl

fot. Wikipedia Commons

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułKorwin-Mikke pozbawiony immunitetu europosła
Następny artykułKomorowski u Wojewódzkiego: polityka, sny o seksie i apel do widzów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również