UDOSTĘPNIJ
fot. twitter.com/BreakingNLive

Chociaż huragan Irma oceniany był w 5-stopniowej skali Saffira-Simpsona na 5, czyli miał posiadać maksymalną siłę, osłabł nieco nad Kubą. W wybrzeże Stanów Zjednoczonych uderzy już oceniany na 3. Nie zmienia to jednak faktu, iż będzie niósł za sobą niewyobrażalne zniszczenia i potencjalne ofiary z wiatrami osiągającymi nawet 205 km/h.

W najbliższych godzinach Irma z pewnością uderzy już we Florydę. W jej południowej części odczuwane są obecnie coraz silniejsze porywy wiatru. Wciąż trwa jednak akcja ewakuacyjna, do której zmobilizowano tysiące osób.

Nie wszystko przebiega jednak zgodnie z planem. Na autostradach tworzą się kilometrowe korki, a w sklepach zaczyna brakować jedzenia. Ogromny problem mają także osoby, które próbują zakupić paliwo na stacjach benzynowych.

Przedstawiciele władz Florydy apelują mimo wszystko, aby próbować jak najszybciej uciekać z domów. Huragan do tej pory zabił już co najmniej 24 osoby, więc nie wiadomo, jak tragiczny w skutkach okazałby się dla mieszkańców Stanów Zjednoczonych.

12 szokujących faktów o śmierci, które zmrożą ci krew w żyłach

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również