UDOSTĘPNIJ

Amerykański aktor i jedna z głównych gwiazd światowego wrestlingu, Hulk Hogan, został zwolniony z organizacji WWE za użycie przez niego słowa „czarnuch” w rozmowie sprzed kilku lat.

Do natychmiastowego zwolnienia Hogana doszło po ujawnieniu nagrania uwieczniającego kłótnię sprzed ośmiu lat, w której aktor użył słowa „niger” (pol. czarnuch) pod adresem czarnego partnera jego córki, Brooke. Oprócz tego organizacja usunęła wszystkie ślady po Hoganie ze swojej strony internetowej oraz sklepu z gadżetami.

Jak poinformowała organizacja WWE aktor został zwolniony ponieważ – jak napisano w oficjalnym oświadczeniu – WWE szanuje wszystkich ludzi niezależnie od ich koloru skóry czego dowodem ma być różnorodność rasowa wśród pracowników, gwiazd i fanów organizacji.

Sam Hogan przeprosił i wyjaśnił, że słowo które padło z jego ust stoi w sprzeczności z tym w co wierzy, czyli szacunku dla wszystkich bez względu na kolor skóry, orientację seksualną czy religię.

Hulk Hogan to jedna z głównych i najbardziej rozpoznawalnych gwiazd światowego wrestlingu i amerykańskiego aktorstwa w latach 90. ubiegłego wieku. W przeszłości był kilkunastokrotnie mistrzem wagi ciężkiej wrestlingu oraz występował w takich filmach jak Rocky czy w popularnym (także w Polsce) serialu Grom w raju.

Polub pikio.pl by być na bieżąco!

bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
ŹRÓDŁOnaekranie.pl
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułAbsurd! Urzędnik ZUS zażądał od firmy 120 tys. wydruków w dobę
Następny artykułKolejny Ukrainiec mieszkający w Polsce obraża polskie ofiary nazistów
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również