UDOSTĘPNIJ

Białystok. Członkowie Obozu Narodowo-Radykalnego świętowali 82. urodziny organizacji. Politechnika Białostocka ostrzegła zagranicznych studentów, by nie opuszczali akademików, ponieważ, jak uznały władze uczelni, ONR reprezentuje ideologię rasistowską.

Działacze ONR hucznie obchodzili swoje urodziny. W Białymstoku zebrało się kilkuset członków, którzy maszerowali dzierżąc flagi organizacji. Obchody były połączone z protestem przeciwko sztuce „Biała siła czarna pamięć”, która odnosi się do zjawiska rasizmu na Podlasiu.

Podczas obchodów nie było żadnych incydentów, aczkolwiek Politechnika Białostocka ostrzegła zagranicznych studentów i zaapelowała, by nie opuszczali akademików. Według władz uczelni, ONR reprezentuje ideologię rasistowską.

– 16 kwietnia (sobota) będzie miał miejsce w Białymstoku marsz nacjonalistów. To Obóz Narodowo-Radykalny, który deklaruje poglądy rasistowskie. W związku z tym zalecamy Wam, żebyście nie opuszczali akademików od 11:00 w sobotę do 3:00 z soboty na niedzielę. Żeby uniknąć nieprzyjemnych zajść, prosimy, żebyście nie wychodzili do miasta i nie przemieszczali się po kampusie. Pozostańcie w budynkach akademików – pisały władze uczelni.

ONR powstał w 1934 roku przez młodych działaczy Obozu Wielkiej Polski. W historii organizacji są zarówno chlubne, jak i ciemne karty.

studenci

POLUB FANPAGE PLURALISTYCZNEGO, BEZSTRONNEGO SERWISU O POLITYCE, BY BYĆ NA BIEŻĄCO


Obserwuj Pikio.pl na Twitterze, tam więcej informacji!

źródło: WP

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułStarbucks będzie oddawał całość resztek jedzenia potrzebującym
Następny artykułTen snajper ma 62 lata. Zabił 173 bojowników Państwa Islamskiego (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również