UDOSTĘPNIJ

Mariusz Kamiński, Adam Hofman i Adam Rogacki zostali zawieszeni w prawach członków PiS i klubu. Władze partii żądają wyjaśnień w sprawie finansowania podróży polityków do Madrytu. 

Mariusz Błaszczak poinformował, iż „jest duże prawdopodobieństwo, że doszło do nadużycia”. Zawieszenie ma być najłagodniejszą karą, jaka mogła spotkać posłów w świetle dotychczasowych ustaleń.

O co chodzi? Posłowie PiS mieli wziąć udział w posiedzeniu komisji Rady Europy, aczkolwiek według urzędnika Rady dwóch z nich nie brało udziału w posiedzeniu. Kamiński, Hofman i Rogacki otrzymali zaliczkę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych na podróż samochodem, a zdecydowali się lecieć tanimi liniami.

Sprawa stała się głośna w związku z zachowaniem posłów PiS na pokładzie samolotu, które niemalże doprowadziły do międzylądowania wszczynając karczemną awanturę.

Okazało się, że posłowie PiS na podróż otrzymali zaliczkę w wysokości kilkunastu tysięcy złotych z kasy Sejmu. dostali ja jednak z przeznaczeniem na podróż samochodem, a zdecydowali się lecieć tanimi liniami.

Kamiński utrzymuje, że po powrocie napisał pismo do władz Sejmu z informacją, że w związku z podróżą samolotem zwróci do kasy pełną kwotę zaliczki.

Posłowie nie pojechali samochodem, bo „zajęłoby to za wiele czasu”.

Klub poinformował, że „cały pobyt posłów wraz z małżonkami poza dniami posiedzenia Komisji Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy był opłacany z pienie?dzy prywatnych” oraz że w żaden sposób nie obciążył budżetu Sejmu.

źródło: rp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykuł54 tys. maili przeciwko spotowi promującemu związki partnerskie
Następny artykułIn vitro morduje… religijne dogmaty
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również