UDOSTĘPNIJ

Jak podaje hiszpańska policja, takiej fali przemocy wobec wyznawców Allaha nie widziała jeszcze nigdy. Po zamachach, które miały miejsce w Katalonii, Hiszpanie z całego kraju odciskają swoją złość na muzułmanach. W aktach agresji bite są nawet dzieci.

Hiszpańska policja jest bezsilna wobec aktów przemocy wobec muzułmanów. W kraju tym dochodzi bowiem do tak wielu ataków na meczety, sklepy i firmy prowadzone przez muzułmanów, że nie starcza mundurowych do wyjaśniania tych spraw. Już w kilka dni po zamachu meczety w Sewilli, Grenadzie, Tarragonie, Logrono i podmadryckiej Fuenlabradzie stały się celami wandali.

Oczywiście dochodzi także do ataków na samych muzułmanów. Jeden z najbrutalniejszych ataków miał miejsce w Sagunto nieopodal Walencji. Brutalnie pobito tam dwóch marokańskich chłopców. Napastnicy nie zważali na to, że biją dzieci – chłopcy w wyniku odniesionych ran trafili do szpitala.

Za większość ataków odpowiedzialna ma być radykalna organizacja Hogar Social. Ta skupia hiszpańskich neonazistów, którzy z zaciekłością atakują niebiałych obywateli kraju i muzułmanów. Istniejąca od 2014 roku grupa dała się muzułmanom we znaki już w ubiegłym roku, kiedy dokonała kilku głośnych akcji odwetowych po zamachu w Brukseli.

Eksperci do spraw bezpieczeństwa wskazują jednak, że to nie wszystko. Już od trzech lat bowiem bardzo nasilają się nastroje islamofobiczne w Hiszpanii. W 2014 w całym kraju było 49 aktów antyislamskich. W 2016 roku takich zdarzeń było już 573, a z tego 282 miejsce miały w Katalonii, gdzie mieszka ponad 200 tys. muzułmanów.

źródło: rp.pl

Czy husaria nosiła skrzydła? Możesz się zdziwić! Znane fakty historyczne, które nie są prawdą

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również