UDOSTĘPNIJ

W Hiszpanii odbyły się wybory samorządowe i regionalne. Pokazały, że w siłę rośnie lewica, co zapowiada ciekawą walkę w grudniowych wyborach parlamentarnych.

Najlepszy wynik w Hiszpanii uzyskała Partia Ludowa, która zdobyła 26,7% głosów. Fatalnie spisała się hiszpańska prawica, która odnotowała najgorszy rezultat od 20 lat. Znacznie lepiej poradziła sobie lewicowa formacja Podemos. Nowa formacja najpewniej zdobędzie władzę w regionach, które do tej pory były uważane za bastiony prawicy.

Lewica zwyciężyła między innymi w Barcelonie, podnosząc takie hasła jak zwiększenie liczby mieszkań komunalnych, wstrzymanie eksmisji zadłużonych lokatorów oraz wspieranie najuboższych i skuteczną redystrybucję bogactwa.

W Madrycie również lewicowe siły mogą objąć władzę. Do tego potrzebne jest jednak pozytywne zakończenie negocjacji pomiędzy poszczególnymi lewicowymi frakcjami.

37 -letni lider Podemos, Pablo Iglesias zapowiada, że formację czeka jeszcze bardzo ciężka praca.

Więcej na Strajk.eu

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułWygaszanie znanego liceum z Częstochowy?
Następny artykułBiedroń na prezydenta za 5 lat? Jego wpis robi furorę w sieci
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również