UDOSTĘPNIJ

Uczestnicy Marszu Niepodległości zszokowani. Prezydent Warszawy, Hanna Gronkiewicz-Waltz właśnie wydała zakaz, który stawia całe wydarzenie pod wielkim znakiem zapytania.

HGW wydała zakaz

Okazuje się, że uczestnicy Marszu Niepodległości nie pójdą w tym roku przez most Świętokrzyski, tak jak planowali. Wszystko za sprawą tego, że narodowcy przedstawili dwie trasy przemarszu, co do których zgody wydaje kto inny – do jednej wojewoda a drugiej prezydent. Hanna Gronkiewicz Waltz wydała dzisiaj zakaz przemarszu jedną z tras, ze względu na to, że odbiega ona od trasy zaaprobowanej przez wojewodę.

W połowie października narodowcy, na konferencji prasowej mówili, że przejdą tradycyjnie z ronda Dmowskiego, ale nieco zmienioną trasą nie przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego, ale Marszałkowską, Świętokrzyską, Tamkę, most Świętokrzyski, Wybrzeże Kościuszkowskie, Sokolą i Kamionek na błonia Stadionu Narodowego. Tę trasę zgłosili do warszawskiego ratusza.

O dziwo podali też drugą, standardową trasę, która prowadzi przez Aleje Jerozolimskie i most Poniatowskiego także na błonia Stadionu Narodowego. Oficjalnie ratusz pokierował się tutaj nową ustawą o zgromadzeniach publicznych. Marsz uznano jako zgromadzenie cykliczne, czyli zgodnie z nowymi przepisami decyzję musiał wydać wojewoda i ten zgodził się na tę trasę.

Marsz Niepodległości pod znakiem zapytania

To wszystko stawia cale wydarzenie pod wielkim znakiem zapytania. Zakaz wydany przez prezydent Warszawy może być jednym z pierwszych, które będą miały na celu całkowite zablokowanie Marszu.

źródło: www.onet.pl

15 największych sekretów ujawnionych przez WikiLeaks

Jakiej ksywki dorobił się Schetyna? Uśmiejesz się! Zabawne przydomki polityków

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również