UDOSTĘPNIJ

Jeden z gwiazdorów sceny Disco Polo został zatrzymany przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Śledczy oskarżają go o oszustwa na grube miliony złotych.

Jak poinformowało CBA, funkcjonariusze biura zatrzymali trzy osoby w związku z oszustwami podatkowymi, chodzi o obrót fikcyjnymi fakturami VAT. Skala oszustwa sięga aż 3 milionów złotych – tak przynajmniej wynika z dotychczasowych ustaleń śledczych. Niewykluczone, że ta kwota znacznie się powiększy.

– Zatrzymani reprezentują firmy biorące udział w przestępczym procederze. Zatrzymania miały miejsce w Warszawie. Funkcjonariusze CBA przeszukują mieszkania zatrzymanych, zabezpieczają dokumentację związaną z prowadzoną działalnością. Czynności trwają. Sprawę prowadzi Delegatura Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Łodzi pod nadzorem w Prokuratury Okręgowej w Warszawie. Prowadzący postępowanie nie wykluczają kolejnych zatrzymań i powiększenia listy zarzutów – poinformowało CBA.

Jednym z zatrzymanych jest znany gwiazdor Disco Polo, Robert K, jeden z liderów zespołu Classic. Muzyk – według CBA – zamieszany jest w udział w zorganizowanej grupie przestępczej, wyłudzanie VAT oraz pranie brudnych pieniędzy.

Zatrzymania K. dokonano w ramach większej akcji Centralnego Biura Antykorupcyjnego. W rękach służb oprócz niego i dwóch innych aresztowanych dzisiaj mężczyzn, jest już 27 osób. Szacowana wartość oszustwa jakiego dopuściła się cała grupa to kilkanaście milionów złotych.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również