UDOSTĘPNIJ
fot. youtube.com/grzegorzlatka / twitter

Jacek Hugo-Bader, dziennikarz Gazety Wyborczej, postanowił przeprowadzić prowokację na Marszu Niepodległości. Jego zachowanie jednak nie przypadło do gustu internautów, którzy wyrazili – delikatnie mówiąc – swoje zniesmaczenie.

W najnowszym Dużym Formacie w Gazecie Wyborczej możemy przeczytać o prowokacji jednego z dziennikarzy gazety, który na Marsz Niepodległości wybrał się ucharakteryzowany na… czarnoskórego mężczyznę.

Jacek Hugo-Bader, który przeprowadził wspomnianą prowokację, dostał tego czego chciał. Niektórzy uczestnicy Marszu Niepodległości zareagowali na „czarnoskórego gościa” – delikatnie mówiąc – nieprzyjaźnie. Dziennikarz Wyborczej usłyszał pod swoim adresem takie epitety jak „makumba”, „wypierdalaj”, „w kurwe jebany czarnuchu” czy „brudasie”.

Jak przekonuje doszło również do konfrontacji z dwoma uczestnikami Marszu, którzy zaczęli go szarpać. Wszystko skończyłoby się o wiele gorzej, gdyby nie interwencja pozostałych uczestników Marszu, którzy stanęli w jego obronie i kazali mu uciekać.

Prowokacja dziennikarza Wyborczej wzbudziła niemałe oburzenie internautów, którzy zarzucają mu nieetyczne zachowanie i opisanie jedynie marginalnych przypadków, wszak w kilkudziesięciotysięcznym tłumie nie trudno znaleźć agresywnych typów czy nawet rasistów. Krytykujący Hugo-Badera żądają również jakiegoś dowodu, ponieważ w tej sprawie nie pojawił się żaden zapis video – jedynie tekst w Gazecie Wyborczej oraz kilka zdjęć, na których nie ma niczego co by świadczyło, że jego relacja jest wiarygodna.

fot. facebook.com/dużyformat
fot. facebook.com/dużyformat

123123 1231232

fot. wyborcza.pl
fot. wyborcza.pl
fot. facebook
fot. facebook

Polub fanpage jedynego bezstronnego portalu informacyjnego


bh

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również