UDOSTĘPNIJ
Fot. Pixabay.com

To już bezczelność. Niemiecki dziennik „General Anzeiger” napisał o rodzicach kobiety „zagazowanych w polskim obozie koncentracyjnym Chełmno”. 

Artykuł pojawił się w niemieckiej prasie w związku z „Marszem Żywych”, który jest organizowany w celu upamiętnienia Żydów pomordowanych przez Niemców.

Niestety w artykule czytamy o „polskim obozie koncentracyjnym Chełmno”. Zwrot został zamieszczony przy okazji opisywania historii Hanny Zach-Miley, która przeżyła niemiecką zagładę. Mniej szczęścia mieli jej rodzice, którzy zostali zamordowani przez Niemców w NIEMIECKIM obozie koncentracyjnym Chełmno. W gazecie czytamy jednak o „polskim obozie”.

Niemiecki obóz zagłady w Chełmnie powstał w 1941 roku i funkcjonował do 1945 roku. Zginęło w nim co najmniej 310 tysięcy osób: Polaków, Żydów i Romów.

Zwrot „polskie obozy” pojawia się masowo w niemieckiej prasie. Po reakcjach ze strony polskiej dyplomacji, autorzy tłumaczą się, że chodziło im o geograficzne położenie obozów zagłady.

źródło: wp.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułSolidarność: Żaden polski pracownik nie powinien głosować na Komorowskiego
Następny artykułKs. Lemański odprawił mszę pogrzebową Bartoszewskiego mimo suspensy
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również