UDOSTĘPNIJ

Chińskie władze szukają rozwiązania problemu słabnącej i zwalniającej gospodarki. Premier Chin Li Keqiang zaproponował pięcioletni plan, który ma wyciągnąć kraj z gospodarczego „dołka”. 

O swoich planach reform chiński premier mówił podczas zebrania Ogólnochińskiego Zgromadzenia Przedstawicieli Ludowych. Bacznie słuchało go ponad 3000 delegatów. Li Keqiang zapowiedział, że do 2020 roku Chiny ustabilizują wzrost gospodarczy na poziomie 6,5 proc. Obietnice są ważne, ponieważ w 2015 roku Chiny odnotowały najsłabszy wzrost od 25 lat, co przełożyło się na najniższe od 6 lat wydatki na obronę.

Wśród czynników, które hamują chińską gospodarkę, premier wymienił między innymi osłabienie popytu w kraju i poza jego granicami, jak również brak stabilizacji na rynkach finansowych oraz surowców.

─ Nie ma takich problemów, których nie możemy przezwyciężyć. Chińska gospodarka ma wielki potencjał i ogromne możliwości rozwoju – powiedział szef rządu drugiej gospodarki świata.

źródło: polskieradio.pl

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułRosja oczekuje przyśpieszenia toku śledztwa nad terrorem Armii Wyzwolenia Kosowa
Następny artykułRosja: 1/4 pracodawców planuje redukcję zatrudnienia
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również