UDOSTĘPNIJ

Stosunki polsko-rosyjskie zdają się pogarszać. Potwierdza to decyzja polskiego MSWiA. Mariusz Błaszczak nie pozostawia miejsca na kompromis.

Mieszkańcy obwodu kaliningradzkiego nie mogą przekraczać granicy z Polską. Stan ten trwa od 4 lipca ubiegłego roku. Wówczas w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży podjęto decyzję o zawieszeniu międzyrządowych umów o małym ruchu granicznym. Dotyczyła ona mieszkańców Ukrainy i Federacji Rosyjskiej. W przypadku obwodu kaliningradzkiego obowiązuje nadal.

MSWiA postanowiło nie przywracać umów. Tłumaczenie resortu jest jednoznaczne. Mariusz Błaszczak wskazał, że powodem utrzymywania decyzji jest „zagrożenie związane z polityką rosyjską”.

 – Wojska Paktu Północnoatlantyckiego są w Polsce, są na Litwie, są na Łotwie i w Estonii z określonego powodu. Podczas wystąpienia prezydenta Donalda Trumpa w Warszawie też usłyszeliśmy jakie są powody tego, że wojska amerykańskie, które stanowią podstawę, trzon NATO, są na terenie Polski i państw nadbałtyckich. To jest sytuacja, która jest niezwykle istotna dla przyszłości Polski i państw naszej części Europy – powiedział Błaszczak.

źródło: dziennik.pl

ZOBACZ TAKŻE

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również