UDOSTĘPNIJ

Głosowanie w Dumie Państwowej, izbie niższej parlamentu Federacji Rosyjskiej, obiega sieć. Widać, że na sali brakuje wielu deputowanych, aczkolwiek ich głosy zostały policzone, bowiem zostali wyręczeni przez innych posłów.

Duma składa się z 450 deputowanych i jest wybierana na 5-letnią kadencję. Obecnie, 238 z nich pochodzi z partii Jedna Rosja, 92 z partii komunistycznej, 64 ze Sprawiedliwej Rosji, a 56 z Liberalno-Demokratycznej Partii Rosji Władimira Żyrinowskiego.

Do internetu trafił film pokazujący jak wygląda jedno z głosowań w Dumie. Widać, iż na sali brakuje części deputowanych, aczkolwiek nie był to problem. Za nieobecnych i tak oddano głosy wciskając za nich przyciski.

Choć wybory w Rosji są przeprowadzane według demokratycznych metod, w ich trakcie dochodzi do wielu nieprawidłowości, co potwierdziła Organizacja Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie (OBWE). Uznano, iż samo głosowanie było zgodne z przepisami, ale podczas liczenia głosów doszło do wielu nieprawidłowości, które wpłynęły na wynik wyborów.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułIkonowicz o Trybunale: Polacy, nic się nie stało
Następny artykułPILNE: Seria zamachów w Brukseli. Dziesiątki ofiar (video)
Wiadomości Pikio

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.

Zobacz również