UDOSTĘPNIJ

Ostatnio internet obiegła informacja o grupie 400 Rosjan, którzy zemścili się na imigrantach za 30-godzinny gwałt na 13-letniej Rosjance. Okazuje się, że nic takiego nie miało miejsca, a zarówno gwałt, jak i zemsta były manipulacją. Część portali, późno, ale jednak, opublikowało sprostowania. 

Według popularnego newsa, 400 Rosjan miało pojechać pod obóz w niemieckiej miejscowości Bruchsal, gdzie zmasakrowali islamskich imigrantów odpowiedzialnych za gwałt na dziewczynce. Część prawicowych portali natychmiast podchwyciła plotkę, jakoby 120 samochodów znalazło się pod obozem, a ich pasażerowie pobili imigrantów kijami bejsbolowymi.

Najpierw informacja pojawiła się na Wykopie, gdzie wkrótce została zdementowana. Podchwyciły ją mniejsze prawicowe portale, które potem długo nie usuwały artykułów widząc, iż są one niezwykle popularne. Następnego dnia na niektórych portalach pojawiły się sprostowania.

Co się okazało? Film wyemitowany przez rosyjską telewizję „1 Kanal” wcale nie pokazywał brutalnego gwałtu na 13-latce. Był to materiał z 2009 roku. Prokurator Martin Scheltner w rozmowie z niemieckimi mediami przekonywał, że nie było żadnego gwałtu na 13-latce, a film nie ma nic wspólnego ze sprawą, ponieważ ma prawie 7 lat. Berlińska policja również potwierdziła, że podobne fakty nie miały miejsca. Informacja o zemście ze strony Rosjan także została zmyślona przez rosyjską telewizję.

nieprawda

Obserwuj Pikio.pl, by być na bieżąco:

DAROWIZNA DLA PIKIO

Wszystkie treści na Pikio.pl są darmowe. Wspierając nas darowizną, wspierasz naszą pracę i pozwalasz na rozwój jedynego, pluralistycznego portalu bez linii redakcyjnej. Musimy wykonywać taką samą pracę, jak dziennikarze mediów papierowych, lecz czytelnicy nie muszą płacić za dostęp do naszych treści.

Darowizna

Wybierz metodę płatności Ładowanie...
Dane osobiste

Suma Darowizny 0.00zł