UDOSTĘPNIJ

Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. W Jarosławiu na boisku szkolnym znaleziono bomby. Cała okolica została ewakuowana w pośpiechu.

Relikty przeszłości zagroziły dzieciom i okolicznym mieszkańcom. W Jarosławiu obok Szkoły Podstawowej nr 6 przy ulicy Spytki, znaleziono około 40 pocisków z czasów II wojny światowej. Od rana na miejscu jest policja i saperzy, którzy zabezpieczają boisko szkolne, gdzie znaleziono niewypały.

Na niewybuchy natrafiono podczas prac budowlanych, wczoraj koło godziny 17. O sprawie została poinformowana lokalna policja. Natychmiast wysłano pirotechnika na miejsce, by oszacował problem. Następnie wezwano saperów z Rzeszowa i szefa obrony cywilnej.

Zajmują się tym specjaliści

Od rana przy zabezpieczonym miejscu pracują saperzy z 21 Brygady Strzelców Podhalańskich. Do tej pory odnaleźli ponad 40 pocisków. Ewakuowano wszystkich okolicznych mieszkańców, a zajęcia w szkole odwołano.

Ludzie w Jarosławiu są przerażeni, ponieważ jeszcze takiej akcji u nich nie było. Co roku w Polsce znajduje się wiele niewybuchów z II wojny światowej. Trzeba pamiętać, aby nie podejmować działań na własną rękę i zawiadomić natychmiast policję.

Fot. KPP Jarosław
Fot. KPP Jarosław

Źródło: rmf24.pl

Kto ma lepszą armię: Polska czy Ukraina? PORAŻAJĄCA różnica!


20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również