UDOSTĘPNIJ

Na samym początku chciałbym podziękować Kościołowi i jego świeckim rzecznikom w Sejmie. Tak wiele jak zrobiliście dla promocji gender nie zrobiłyby najlepsze agencje reklamowe. Im mocniej atakujecie, konfabulujecie i krytykujecie tym z większą siłą pogrążacie się w swojej waleczności. Tysiące, o ile nie miliony osób usłyszało pierwszy raz o gender dzięki wam, a kategoryczna ich większość zdecydowała się na własną rękę zweryfikować podawane przez was informację. Dzięki temu zwolenników ?ideologii? gender przybywa, a poparcie dla ostatnich postępowań Kościoła zdecydowanie maleje.  

Badania nad gender (właściwie płcią kulturową) zaczęły się już w latach 70. XX wieku i jest to jedna z dziedzin nauki socjologicznej. W mediach, przekazach duszpasterskich i wypowiedziach polityków, pojęcie ?gender? pojawiło się dość niedawno. Wszak może dlatego, że do prawicy i Kościoła wszelkie badania naukowe zawsze dochodziły z opóźnieniem? Ja wyczuwam jednak zupełnie inną stroną medalu. Otóż moim zdaniem ?gender? służy Kościołowi jako świetny temat zastępczy. Jest wróg, jest coś nieznanego, niezrozumiałego i pozornie strasznego. Jednak po co Kościołowi i jej świeckim rzecznikom ? prawicowym politykom ? ten temat zastępczy? Odpowiedź na to pytanie jest wręcz banalna ? aby przykryć największy problem Kościoła od lat ? problem pedofilii w jej strukturach i jej ciągłego tuszowania i usprawiedliwiania. To gender, a nie pedoflia rozpala złość duchownych. Kościół niestety w tym temacie napędza się własną hipokryzją.

Czuję się zażenowany treścią listu polskich Biskupów i jego poziomem intelektualnym. Wszystko należy uznać jako kompletny wybuch nonsensu napędzanego brakiem wiedzy faktycznych założeń płci kulturowej. Fakty są takie. Gender w żaden sposób nie postuluje płynności i wyboru płci, nikt nie chce chłopców przebierać w sukienki, a dziewczynki zmuszać do zabawy w strażaka, nie ma żadnego zaburzania płci! Podstawowe założenia ?gender? są zupełnie inne, a zajmują się nimi antropologowie i socjologowie już od ponad 100 lat.

Płeć biologiczna jest obudowana zupełnie innymi rolami, oczekiwaniami, funkcjami i stereotypami, które przypisuje się kobietom i mężczyznom. Rolą ?gender? jest przebicie dotychczasowego tabu, jest troską o równouprawnienie kobiet i mężczyzn w życiu społecznym. Jakiego tabu? Dotyczącego roli kobiety i mężczyzny w domu. Rolą kobiety wcale nie jest spędzanie całego dnia w kuchni na przygotowywaniu obiadu, w chwili gdy mężczyzna w tym czasie spędza czas przed telewizorem z kapciami na nogach. Gender w tej sytuacji chce przełamać ten ?tradycyjny? pogląd na podział ról w domu. Mężczyzna może gotować, może sprzątać, może wychowywać dzieci. Kobieta może być natomiast ?głową domu?, może zarządzać budżetem domowym, może pracować i realizować się zawodowo.

I tym jest ten ?diabelski gender?.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas
UDOSTĘPNIJ
Poprzedni artykułTemat ważny, istotny już wkrótce zastępczy
Następny artykułMłodzi w okopach

Wiceprzewodniczący Krajowego Sądu Koleżeńskiego Ruchu Młodych. Student UW. Działacz LGBT.

Zobacz również