UDOSTĘPNIJ
fot. facebook.com/WolneSady

Wielu przedstawicieli świata kultury zabiera głos w sprawach politycznych. Teraz szczególnie istotnym aspektem jest dla wielu sprawa wolności i niezawisłości sądów. W sprawie zabrał głos także milczący dotąd w kwestiach politycznych Piotr Fronczewski.

Aktor zabrał głos w ramach internetowej akcji #wolnesądy. Na facebookowej stronie akcji znalazło się oświadczenie Fronczewskiego, w którym przedstawia on swoje stanowisko na temat niezależności sądownictwa.

– Naprawdę nie interesuje cię polityka? Nie interesuje cię sprawa niezależności sądów i trybunałów? – brzmią pierwsze słowa wypowiedzi Fronczewskiego.

Nagranie z całą pewnością działa na wyobraźnię. By uzmysłowić internautom, którzy oglądają jego oświadczenie, artysta przytacza hipotetyczną sytuację wypadku samochodowego, spowodowanego przez kuzyna działacza partii rządzącej.

– Jak myślisz, jakie będziesz miał szanse na sprawiedliwy proces? – pyta retorycznie aktor. – Masz pewność, że (sędzia) będzie na tyle heroiczny, by kierować się wyłącznie literą prawa i zgromadzonym w sprawie materiałem dowodowym? – konkluduje.

W akcji #wolnesądy bierze udział wielu przedstawicieli świata filmu, między innymi Krystyna Janda, Maja Ostaszewska, Jerzy Stuhr, Juliusz Machulski czy Jerzy Radziwiłowicz.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również