UDOSTĘPNIJ

W ostatnich miesiącach nastroje antyunijne i powrót do koncepcji pragmatycznej polityki państw narodowych zyskały ogromną rzeszę zwolenników. 

Szczególnie wyraźnie dało się zauważyć ten trend w zachodnich demokracjach. Brexit, oraz zwycięstwo Donalda Trumpa nadal wywołują skrajne emocje. Czy Europę czeka kolejny szok?

Nazwisko Marine Le Pen nieustannie pojawia się w kontekście Frexitu. Dla jednych szefowa Frontu Narodowego jest doskonałym wyborem dla niezadowolonych z rządów lewicy i polityki UE dla innych niebezpieczną populistką. Jest jednak niewątpliwie jednym z czarnym koni w nadchodzących wyborach.

W wyścigu o fotel prezydenta bierze również Emmanuel Macron, kandydat lewicy, były minister gospodarki o poglądach pro unijnych. W przypadku wygranej zostanie on najmłodszym prezydentem w historii Francji.

Centroprawica przedstawiła najbogatszy wachlarz możliwości stanowiąc alternatywę dla umiarkowanych lub niezdecydowanych wyborców wystawiając aż siedmiu kandydatów z partii republikańskiej. Wśród nich Nicolas Sarkozy, Alain Juppe i Francois Fillon.

Komentatorzy podkreślają, że wyniki wyborów zadecydują nie tylko o losach Francji, ale też całej Europy i jej wielkim projekcie jakim jest Unia Europejska, która bez Francji istnieć nie może.

Wspomóż pracę Pikio.pl
Jesteśmy jedynym dużym portalem informacyjnym, który NIGDY nie pobierał publicznych pieniędzy.
Dziękujemy!
Wesprzyj nas

Zobacz również