UDOSTĘPNIJ

Front Narodowy Marine Le Pen jest finansowany przez rosyjski bank, za którym stoi GazProm – donoszą francuskie media.

Internetowy portal Mediapart.fr pisze, że „moskiewska pożyczka” udzielona we wrześniu bieżącego roku dla skrajnie prawicowego ugrupowania Le Pen wyniosła 9 milionów euro. Z ustaleń wynika też, że do tej pory na konta Frontu Narodowego przelano 2 miliony euro.

Bank, który udzielił Le Pen pożyczkę to założony w 1996 roku First Czech-Russian Bank. W teorii miał on wspierać czesko-rosyjską współpracę gospodarczą a w praktyce służy jako narzędzie w polityce międzynarodowej GazPromu, czuli de facto Kremla.

Marine Le Pen jest znana w swojej ojczyźnie z bardzo przychylnej postawy wobec rosyjskich władz, głównie w stosunku do premiera Putina i sposobu w jaki rządzi on swoim krajem, który, jak sama mówi, budzi w niej podziw. Natomiast w parlamencie europejskim jest jedną z niewielu orędowniczek polityki Kremla.

O Rosji mówi się wiele rzeczy, ponieważ przez lata była ona demonizowana zgodnie z poleceniami USA – mówiła po tym gdy Unia Europejska wprowadziła sankcje wobec Federacji Rosyjskiej.

Można zatem podejrzewać, że pani Le Pen wyraża swoje osądy zgodnie z poleceniami Rosji, wszak „kto płaci, ten wymaga”.

źródło – mediapart.fr

8 KOMENTARZY

  1. Front Narodowy to nie jest żadna skrajna prawica a nawet z samą prawicą ma bardzo mało wspólnego, mają socjalistyczny program gospodarczy ale jest to ugrupowanie również narodowe więc dla mnie i wielu publicystów to partia narodowo socjalistyczna.

  2. Front Narodowy to nie jest żadna skrajna prawica a nawet z samą prawicą ma bardzo mało wspólnego, mają socjalistyczny program gospodarczy ale jest to ugrupowanie również narodowe więc dla mnie i wielu publicystów to partia narodowo socjalistyczna.

  3. Grzegorz Kupiec Fakt, błędem byłoby nazwanie socjalisty prawicowcem, tak jak błędem jest nazwanie socjalistą prawicowca, który w grze politycznej posługuje się postulatami podkradzionymi z przeciwnej strony barykady, co od czasów Hitlera jest stałym elementem gry politycznej skrajnej prawicy.
    Tu masz artykulik ze strony lekko zakamuflowanych neofaszystów, w którym wyjaśniają na czym polega ta strategia:
    http://www.autonom.pl/?p=1394

  4. Noam Abramowski Ja nazywam np. PiS lewicą bo przecież mają program socjalny i go realizują. PO startowała z programem centroprawicowym ale buduje socjal więc też bliżej im do lewicy. Najlepiej oceniać po owocach pracy kto kim jest chyba że się nie da to po programie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ